Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 14:19

Що становлять собою нинішні парламентські вибори у Чечні?


Петро Кагуй Прага, 24 листопада 2005 (RadioSvoboda.ua) - У неділю, 27 листопада, у Чечні проходитимуть парламентські вибори. Однак міжнародні і російські правозахисники вважають, що, у Чеченській республіці відсутні умови для проведення вільних та справедливих виборів. У Чечні й досі триває насилля.

“В атмосфері страху” (“Політичний процес” і парламентські вибори у Чеченській Республіці)” - під таким заголовком оприлюднили спільну доповідь Міжнародна Гельсинкська федерація, правозахисний центр “Меморіал”, Міжнародна федерація ліг прав людини, Норвезький Гельсинскський комітет і правозахисний центр “Демос”.

За висновками правозахисників, Росія вже два роки намагається створити ілюзію вдалого політичного врегулювання у Чечні. Нинішнім виборам передували референдум зі схвалення конституції Чечні, вибори президента - спершу Ахмада Кадирова, а після його убивства - Алу Алханова. І усі ці заходи проходили в умовах збройного конфлікту та грубих масових порушень прав людини.

А тепер парламентські вибори, призначені на 27 листопада, офіційна Москва намагається подати як останню віху успішного політичного процесу. Але правозахисники переконані, що і ці вибори не є більш перспективними, ніж усі попередні заходи. Хоча б тому, що чеченські сепаратисти у цих виборах не беруть участі та вони й взагалі позбавлені такої можливості. А без участі сил, котрі борються за незалежність Чечні, такий політичний процес неможливий.

Отож, що собою становлять нинішні парламентські вибори у Чечні? Чи можна говорити, що вони є вільними і чесними? На це питання відповідає журналіст Північнокавказької редакції Радіо “Свобода” Аміна Умарова:

“Чесними і вільними вибори у Чечні не можуть бути. Під дулами автоматів це будуть не вибори, а лише декорація. Своїх партій у Чечні немає, а є лише ті партії, котрі дублюють російські. У них немає своєї ідеології, чітко визначеної програми, лише гасла. А правляча у Росії “Єдина партія” перебуває у привілейованому становищі.

А наступне питання: що робитиме обраний парламент - вирішувати власні проблеми чи повторювати досвід російських партій, котрі тотально підпорядковані Кремлеві?

А щодо населення Чечні, то тут немає однієї думки. Окрім як повного відкидання усіх цих виборів, як джерела небезпеки. Щоб не було провокаційних дій з боку бойовиків, люди намагаються триматися подалі від усіх цих виборчих дільниць.

Усі ці вибори, починаючи від референдуму зі схвалення нової конституції Чечні за Кадирова, - усе це суцільний фарс.

Але, як вважають фахівці, після цих виборів у Росії більше не залишиться аргументів стосовно того, чому не проводяться ні економічна, ні соціальна реформи і чому так погано люди живуть на Кавказі. Після цих парламентських виборів життя не налагодиться!”.


Це думка журналістки Північнокавказької редакції Радіо “Свобода” Аміна Умарова. Власне, подібні висловлювання можна почути і від пересічних мешканців Чеченської Республіки.

Чеченський виборець: “Коли Ви оточені військами, над вами літають вертольоти і Ви стоїте під дулами автоматів – жодних виборів не буває”.

А ось думка ще одного потенційного чеченського виборця, котрий має вирішити, чи йти йому на парламентські вибори цієї неділі і за кого голосувати:

“Коли зі власних помешкань викрадають людей, ллється кров, спалюють житло, не дають вільно жити – я не думаю, що це вільні вибори і що від них буде якась користь”.

Тим часом нинішня промосковське керівництво Чечні заявляє, що республіка повністю готова до парламентських виборів 27 листопада і що голосування буде демократичним.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG