Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 02:05

Суд над Саддамом Хусейном триває.


Василь Зілгалов


Прага, 28 листопада 2005 (RadioSvoboda.Ua) – В іракській столиці відновився суд над колишнім диктатором цієї країни - Саддамом Хусейном. Деякі оглядачі бачать паралелі між злочинами Хуссейна і злочинами, що були здійснені під керівництвом югославського лідера Слободана Милошевича. Ці два колишні президенти єдині , яких сьогодні судять за воєнні злочини та злочини проти людства. Після тривалої перерви на вимогу адвокатів у понеділок у так званій Зеленій зоні Багдада перед телекамерами міжнародних агентств та іракського телебачення відбувся ще один епізод цього історичного судового процесу.

У центрі іракської столиці в понеділок дотримувались надзвичайних заходів безпеки, у зв’язку із відновленням після 40-денної перерви судового процесу над Саддамом Хусейном і його сімома найближчими соратниками. Головне обвинувачення супроти колишнього диктатора Іраку полягає у масових вбивствах селян – шиїтів села Дуджайль у 1982 році.

Одним із головних свідчень обвинувачення можуть стати не лише покази живих свідків, але й відеокадри, котрі були зроблені для самого Саддама у той час, коли він давав наказ знищувати жителів згаданого селища Дуджайль поблизу Багдада. Нагадаємо, що на самому початку процесу 19 жовтня адвокати добилися відкладення суддями судового засідання до 28 листопада, посилаючись на неознайомленість із текстом судового обвинувачення. У понеділок зранку , відразу після приходу до залу засідань суду, Саддам Хусейн у дуже зухвалому тоні привітав всіх присутніх і одразу ж сказав: “Мне привели сюди в наручниках. Між іншим, ліфт не працював. І я тримав Коран у руках, закутих у наручники”.

І звертаючись до суду з приводу охорони, що привела його, Саддам заявив: “Ви - незалежні, як іракці, а вони - чужинці, окупанти...Ви маєте наказати їм, як діяти по закону”. Самі іракці не мають єдиної позиції щодо цього судового процесу. І поліція затримала групу змовників, що планували вбивство судді, котрий готував версію обвинувачення. Ось що каже один із поліцейських на вулиці Багдада з приводу суду:

“Щодо сьогоднішнього суду, суду над Саддамом, то сам Аллах бажає, щоб суд був справедливим. Але без сумніву суд буде відкладений. Вони хочуть його відкласти. Ми ж не бажаємо цього. Ми хочемо справедливого суду, бо народ зазнав біди від колишнього режиму. Він принизив масу людей, тому ми закликаємо до справедливого суду”. Судове засідання у понеділок тривало менше години і було вкотре перенесене у зв’язку з необхідністю пошуку нових адвокатів - захисників Хуссейна. Нагадаємо, що двох адвокатів колишнього іракського президента було вбито, один поранений. Наступне засідання планується на 5 грудня.

Поруч із захисниками Саддама Хуссейна сидів колишній амариканський генеральний прокурор, противник війни в Іраку – Ремзі Кларк.

Пан Кларк прибув до Іраку з Йорданії. Він заявив, що хоче захистити права Хуссейна.

Ремзі Кларк обнімав посаду генерального прокурора в США в 60-их роках, коли президентом Був Лінден Джонсон. Раніше він назвав трибунал, що судить Хуссейна, витвором американської окупації.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG