Доступність посилання

ТОП новини
15 Жовтень 2018, Київ 13:49

В Одесі будуть надавати правову допомогу і районним ЗМІ.


Петро Каландирець Одеса, 29 грудня 2005 (RadioSvoboda.Ua) - Районні медіа найбільш вразливі і найменш захищені юридично. Але на Одещині відтепер вони зможуть отримати правову допомогу.

Редактор міської газети «Співбесідник Ізмаїла» Микола Кревцов стверджує, що районні ЗМІ на Одещині за нової влади лишаються незахищеними і стають нікому не потрібними. Між тим, читач потребує правдивої інформації про місцеві події, котрі не висвітлюються всеукраїнськими виданнями.

Микола Кревцов переконаний, що місцеві журналісти не мають можливості говорити правду і обєктивно оцінювати стан справ на місцях через залежність від влади, яка на критику реагує досить жорстко. Районна преса не здатна сьогодні самостійно заробити фінансування на власні потреби і чиновники використовують цю залежність. «Журналісти районних ЗМІ поступово звикають до самоцензури, яка звична ще від радянських часів. Самоцензура сповідується і сьогодні. Покарання за правдиве слово може бути різним. Від обмеження фінансування до приховування інформації з боку прес служб Рад різних рівнів», - говорить пан Кревцов.

Співзасновником редагованої ним газети є Ізмаїльська міська рада, але вона вже три роки не підтримує видання. Численні скарги не допомагають.

Микола Кревцов: «Чхати вони хотіли на всі наші скарги. На наші протести і звернення до прокуратури та суду. Ми одержуємо мізерну зарплату із затримкою у три місяці вже протягом трьох років. Нікого це особливо не цікавить. В суді теж неможливо захистити свої права. Досягти відновлення справедливості і примусити міську владу, за законом, брати участь у співвиданні газети неможливо».

Проблема ця повсюдна, її розв’язання потребує глибоких економічних, соціальних і політичних структурних змін. Але вже зараз в Одесі започаткований проект, мета якого захист найменш захищених медій. Він називається „Правова підтримка районних ЗМІ і фінансується Посольством США в Україні.

Керівник нового проекту Марія Савченко каже, що в рамках проекту планується організувати тренінги для працівників районних ЗМІ Одещини.

Журналісти зможуть взяти участь у спеціальних зустрічах-семінарах з питань менеджменту, юридичного супроводу кадрових питань, відносин з місцевою владою.

Марія Савченко: „Нам відомі випадки, коли влада робить тиск на підпорядковані їм видання, коли вони їх використовують так, як це їм вигідно. Приходять до редакції місцеві чиновники і оголошують про перевірку КРУ. Відбувається все що завгодно, а місцевий редактор навіть не знає, як на це відреагувати. У районах області тиск відбувається саме з боку влади”.

В Одесі створюється і правовий Інтернет-сайт, до якого журналісти районних ЗМІ в будь-який час зможуть звернутися зі своїми проблемами.
XS
SM
MD
LG