Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 03:10

Суд по справі Гонгадзе.


Павло Вольвач Київ, 9 січня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Справа про вбивство журналіста Ґеорґія Ґонґадзе – не лише найрезонансніша в незалежній Україні. А й, як засвідчив хід судових засідань, одна з найскладніших – принаймні, для журналістів. Cкандалом завершилося друге слухання справи, розпочате сьогодні в апеляційному суді Києва. Воно, як, до речі, і перше слухання, заздалегідь було оголошене відкритим для ЗМІ. Втім, на практиці все виглядало дещо інакше.

Попри обіцянки, друге слухання судової справи мало відрізнялося від першого, що відбулося 19 грудня минулого року. Щоправда, тоді журналістів хоча б пустили під двері зали судових засідань, а нині вони штовхалися на сходових маршах. Пояснення те ж саме: в апеляційному суді бракує великих приміщень. До зали були запущені лише представники кількох інформагенств та телеоператори. Втім, теж ненадовго. Зі їхніми скупими данними, після процесуальних питань, представник потерпілої сторони адвокат Андрій Федур виступив з клопотанням про недовіру і відсторонення судді Ірини Григорьевої від головування на слуханнях, звинувативши її в упередженості. Суд, щоправда, відхилив це клопотання і, виставивши журналістів, оголосив перерву.

Попри нарікання на організацію судових слухань, вдова Георгія Гонгадзе Мирослава Гонгадзе висловилася щодо суду так:


- Я вважаю, що цей суд – це дуже важливий крок у розслідуванні справи Гонгадзе. Сьогодні на лаві підсудних будуть сидіти люди, які були інструментом системи, яка знищувала людей, і це принципово важливо для слідства.

Нагадаю, що на лаві підсудних – колишні офіцери МВС Валерій Костенко та Микола Протасов. Їхній колега Олександр Попович перебуває на підписці про невиїзд, тому сидів не в загратованій клітці, а в залі. У Мирослави Гонгадзе не виникає сумнівів щодо вини цих людей.

- Вони вбили Георгія і вони повинні понести покарання. Я знайомилася із матеріалами справи, я провела у вересні місяці багато годин в прокуратурі. Я вважаю, що достатньо доказів, щоб сказати, що саме ці люди вбивали Георгія.

Втім, на думку Мирослави Гонгадзе, суд не мусить обмежитися лише цими персонами.

- Цього звичайно, недостатньо. Тому що у цих людей не було власних мотивів вбивати Георгія. Вони виконували злочинний наказ. Подальший крок – щоб на лаві підсудних сиділи замовники цього злочину. Вони відомі і вони повинні понести покарання.

Мирослава Гонгадзе
Назвати їхні прізвища, окрім головного організатора генерала Олексія Пукача, Мирослава Гонгадзе відмовилася, пообіцявши зробити це в майбутньому. Як і вимагати залучення до процесу інших, дуже важливих свідків. Разом з адвокатом Федуром вона також пообіцяла звернутися з клопотанням до суду відносно вкрай поганої організації судових слухань. Журналісти ж, не відкладаючи, самі здійснили спробу прорватися до зали, але конвой МВС застосував проти них фізичну силу. Все завершилось кількома стусанами та журналістською заявою на ім’я начальника Шевченківського РВС з вимогою порушити карну справу у зв’язку з перешкоджанням виконанню службових обов’язків. Втім, фіналом нинішніх слухань стало інше. Обвинувачуваний Микола Протасов після другої перерви відчув себе зле і, з підозрою на гіпертонічний криз, прямо з лави підсудних його було шпиталізовано. В зв”язку з цим колегія суддів (з карних справ) ухвалила рішення перенести судові слухання на 23 січня.

Про їхню відкритість навіть не йшлося – адже це, схоже, вже стає доброю традицією.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG