Доступність посилання

ТОП новини

Як запобігти пташиному грипу?


Богдана Костюк Київ, 16 січня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Цього тижня у Китаї відбудеться зустріч медиків і міжнародних донорських організацій з приводу поширення пташиного грипу. Європейська комісія обіцяє виділити до ста мільйонів доларів США країнам, які борються з цією хворобою. А медики тим часом аналізують, які можливі шляхи зупинення епідемії, як запобігти зараженню людей. Про це наші американські колеги з’ясовували в одного з керівників Американської асоціації медиків-інфекціоністів, професора Ендрю Павіі.

- Пане професор, світ напружено очікує якихось рекомендацій від Всесвітньої організації охорони здоров’я, від лікарів – інфекціоністів – як запобігти передачі вірусу пташиного грипу від свійської птиці до людей? Особливо це турбує селян у різних куточках Землі...

Професор Павіі: - Фактично, усі відомі випадки передачі безпосередньо пов’язані з тісними контактами людей зі свійською птицею. Тобто, може заразитися вірусом, якщо готуватиме м’ясо хворої птиці чи їстиме його. Хоча бувають фантастичні випадки – так, відоме зараження людини унаслідок того, що вона... смоктала кров хворої птиці з пташиного дзьобу. Але нині можу констатувати лише, що лікарям досі невідомі усі можливі шляхи передачі вірусу від курки до людини, і ми не можемо дати рекомендацій, як стовідсотково запобігти поширенню епідемії.

- А що ВИ можете сказати про диких гусей чи качок – наскільки великою є небезпека від них?

- У принципі, на сьогодні невідомі випадки зараження людей від диких качок – хоча така можливість існує. Наприклад, якщо мисливець вполює хвору дику качку, він (теоретично) може “підхопити” вірус. Але я вважаю, що найбільші ризики зараження присутні під час контактів людей з хворими свійськими птицями.

- Отже, професоре, наскільки небезпечно торкатися хворих птахів, або ж, тримати за лапи чи дзьоби уже вбитих птахів чи таких, що поздихали унаслідок вірусу?

- Якщо ми добре знаємо, що ці птахи хворі чи були знищені через можливість заразитися вірусом – звичайно, людина має бути обережною, не торкатися тушок птиці голими руками. Також людям обов’язково потрібні маски для обличчя, спеціальний одяг, що унеможливить проникнення вірусу на шкіру чи на слизову оболонку, тощо.

- А якщо, наприклад, ВИ мешкаєте поблизу птахоферми, де птиця гине від пташиного грипу, або ж на сусідському подвір’ї кури і качки почали гинути?

- Нині нам невідомі відповіді на всі питання, так чи інакше пов’язані з попередженням захворювання, інфікування. Але я не думаю, що якщо ви стежите за власною птицею, не випускаєте її поза огорожу, не допускаєте її контактів з іншими – сусідськими чи дикими – птахами, ризик зараження мінімальний. Зазначу, що пташиний грип має чимало спільного з грипом, так би мовити, звичним – він передається, якщо вірус потрапляє до рота, носа чи в очі. Але випадкові контакти з хворими птахами чи з інфікованими людьми навряд чи призведуть до захворювання.

Матеріали по темі: ПТАШИНИЙ ГРИП: ВАРТО ЗНАТИ!
XS
SM
MD
LG