Доступність посилання

ТОП новини

Політична криза в Польщі.


Єва Поштар Варшава, 18 січня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - В Польщі назріває політична криза . Ще не відпрацювавши навіть своїх перших ста днів, польський парламент стоїть перед перспективою свого передчасного розпуску президентом Лєхом Качинським. Усе це через те, що в сеймі, нижчій палаті польського парламенту дійшло в минулий четвер до політичного скандалу та чергової проби сил між правлячою партією братів Ярослава та Лєха Качинських - "Закон і справедливість" (PiS) та всіма іншими опозиційними партіями.

Формальним приводом для розпуску парламенту президентом є недотримання депутатами конституційного чотиримісячного терміну для ухвалення бюджету держави. А часу залишилося небагато - два тижні. Справжня причина зростаючої політичної кризи, як наголошують аналітики, є той факт, що братам Качинським не вдалося досі забезпечити уряд Казімєжа Марцінкєвича тривалою парламентською більшістю. Тому намагаються розпустити парламент, щоб здобути в наступних виборах конституційну більшість. Ось як оцінив ситуацію лідер партії "Закон і справедливість" Ярослав Качинський :

“Одно є певним: це треба кінець-кінцем якось закінчити. Або сильна коаліція в цьому парламенті, або прискорені вибори”.

Сьогодні найважливішим питанням у Польщі є те, чи впорається президент з конституційним строком щодо ухвалення бюджету. Адже бюджет був представлений в парламенті двічі – до і після парламентських виборів.

Після вчорашніх переговорів лідерів партії "Громадянська платформа" з президентом Лєхом Качинським президентський міністр Януш Драба сказав сьогодні пресі, що президент остаточного рішення ще не ухвалив, хоч схиляється до того, що бюджет мусить бути ухвалений до кінця січня згідно з регламентом.

"Природньо" приречена на коаліцію із "Законом та справедливістю" "Громадянська платформа", яка в переговорах про спільний уряд вкотре "отримала гарбуза", вважає, що брати Качинські ведуть політичну гру, спрямовану на проведення прискорених виборів. За рейтингами, ці вибори давали б їм більшість у наступному парламенті.

Ярослав Качинський запропонував на сьогоднішній прес-конференції альтернативу для прискорених виборів. Це мав би бути своєрідний "стабілізаційний план ".

“Цей план передбачає згоду на ухвалення основних, найбільш потрібних 11 законопроектів, політичний мир - тобто не ставити внесків про відкликання спікера парламенту, зміну регламенту сейму чи проби відкликати міністрів. Цей план закладає упродовж шести місяців утворення тривалої урядової коаліції”.

Останні опитування вказують, що лише дві партії зростають у рейтингах, це "Закон і справедливість та "Громадянська платформа". Для інших партій прискорені дострокові вибори - справа їхнього бути чи не бути. Саме на цьому питанні, точніше на "коаліції страху" в побудові підтримки для уряду брати Качинські будують альтернативу для прискорених виборів. Усе тепер в руках парламенту - він може суперприскореними темпами ухвалити бюджет.

Про всяк випадок партії вже замовили біґборди на березень та домовилися з ПіаР-агенціами про наступну виборчу кампанію. Тільки політологи запитують: чи народ захоче знов і знов іти до виборчих дільниць?

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG