Доступність посилання

ТОП новини

Євросоюз хоче усунути зі своїх відносин із Україною питання про її можливе членство в ЄС на передбачуване майбутнє, хоча Юлія Тимошенко запевняла Європарламент про відданість України європейському курсові.


Наталія Вікуліна Брюссель, 1 лютого 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Європейський Союз хоче усунути зі своїх стосунків із Україною питання про її можливе членство в ЄС на передбачуване майбутнє. Про це дала знати комісар Євросоюзу з зовнішніх відносин і політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер після зустрічі в Брюсселі з керівником зовнішньополітичного відомства України Борисом Тарасюком.

Євросоюз уже цього року може розпочати консультації з Україною про нову угоду щодо “розширеного” партнерства, яка може передбачати й створення зони вільної торгівлі між ЄС і Україною. Такі консультації розпочнуться, якщо парламентські вибори в Україні відбудуться вільно й чесно.

Але єврокомісар знову наголосила: хоча Євросоюз не хоче в принципі виключати можливість вступу України, але наразі поглиблення стосунків між ними можливе за умови чіткого розуміння, що воно відбуватиметься виключно в рамках Європейської політики сусідства. Це означає, що Україна не матиме жодної перспективи членства в ЄС у передбачуваному майбутньому.

Натомість переговори між ЄС і Україною про полегшення візових процедур можуть завершитися досить скоро, сказала Беніта Ферреро-Вальднер. Джерела в Євросоюзі дають знати, що угоду про це можуть підписати вже в кінці лютого чи на початку березня. Борис Тарасюк вважає, що таке полегшення візових процедур має стати першим кроком до повного скасування візової повинності до ЄС для громадян України.

Тим часом у Брюсселі виступила й колишня прем’єр-міністр України, лідер блоку свого імені Юлія Тимошенко. В Європарламенті вона заявила про свою відданість європейському курсові України і про підтримку Президента України Віктора Ющенка.

Комісар ЄС Беніта Ферреро-Вальднер підтвердила, що Брюссель готовий розпочати з Києвом консультації, як будувати відносини після 2008 року, коли закінчиться термін дії нині чинної Угоди про партнерство й співпрацю між Україною та Євросоюзом.

“Якщо вибори справді вільно й чесно засвідчать створення нового уряду, тоді ми будемо готові до таких консультацій. Я можу підтвердити, що ми, звичайно, будемо мати розширену угоду з Україною в майбутньому, яка може бути, скажімо, угодою про вільну торгівлю”, – сказала Беніта Ферреро-Вальднер.

Беніта Ферреро-Вальднер
Про шлях України до Європи говорила сьогодні в Брюсселі і колишній прем’єр Юлія Тимошенко. На засіданні Комітету парламентського співробітництва Євросоюз-Україна Тимошенко заявила, що європейський вибір є стратегією і для її команди. Вона виключила будь-яку можливість коаліції з лідером опозиційної Партії реґіонів Віктором Януковичем і виступила на підтримку Президента Ющенка.

“Я за єдність із Президентом України. І всі депутати, які прийдуть до парламенту в тій команді, яку я веду, будуть підтримувати політику Президента і посилювати ті реформи, які ми взяли як свою мету”, – заявила Тимошенко в залі Європарламенту.

Розкол серед лідерів Помаранчевої революції колишній прем’єр називає помилкою, але те, що вона йде на вибори різними командами зі владою, вважає доброю ознакою – на думку Тимошенко, за нинішньої невисокої довіри до влади її команда має більше шансів потрапити у Верховну Раду.

Юлія Тимошенко також розкритикувала газові домовленості України й Росії і назвала їх середньо-близьким прицілом Росії на українські газотранспортні мережі.

“Я вважаю, що все, що відбулося зараз у системі забезпечення України природнім газом, потрібно терміново зупиняти. Тому що це є бомба уповільненої дії, яка невідомо в який момент і як вибухне”, – заявила Тимошенко євродепутатам.

Євродепутати погоджувалися з нею, що Помаранчева революція справді принесла свободу суспільству, вільну пресу тощо. Водночас європарламентарі очікують на ще одне випробування демократії в Україні – парламентські вибори. Також від того, як пройдуть ці вибори, залежатиме, як далі сприйматимуть Україну в Євросоюзі.
XS
SM
MD
LG