Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 00:38

У Варшаві почався судовий процес людини звинуваченої у співпраці з російськими спецслужбами.


Єва Поштар Варшава, 8 лютого 2006 (RadioSvoboda.Ua) - У Варшаві почався судовий процес Марціна Т., колишнього позаштатного радника бувшого депутата Юзефа Грушки. Марціна Т. звинувачують у співпраці з російськими спецслужбами. За польським законом звинуваченому у шпигунстві загрожує 8 років позбавлення волі. Ця справа набирає гострішого забарвлення ще й тому, що вона розгортається на фоні енергетичних воєн, точніше, постачання нафти до Польщі із Росії.

Варшавська прокуратура звинувачує 27- ми літнього Марціна Т. в тому, що мав контакти із Семеном Суставовим, штатним працівником російської розвідки, який офіційно перебував у Польщі як ІІІ-ій секретар посольства Росії. Моніка Бжозовська із прес-бюро варшавського Окружного суду конкретніше пояснила Радіо Свобода в чому звинувачиують молодого поляка:

- Його звинувачують в тому, що від 30 вересня 2003 року до жовтня 2004 року заявляв про свою готовність працювати проти Річпосполитої Польської, а на користь розвідки Російської Федерації. 11 разів зустрічався в різних ресторанах у Варшаві із людиною, яка виступала як ІІІ секретар посольства Росії. Зустрічі ці мали таємний характер. Обіцяв, або щонайменше погоджувався за гроші передавати інформацію, за якою до нього звертався вищевказаний російський працівник.

Марціна Т. правоохоронці затримали пів року тому. Спочатку він зізнався у вині. Він сказав прокурорам, що взяв від російського агента гроші за інформацію про те, як дотації Європейського Союзу розподіляються в Польщі. Від час тодішніх розмов він тако признався, що позичав у російського дипломата гроші. Однак зараз він всьому заперечує. Гроші, які перейшли рукя не значні, триста польських злотих та 150 євро. Проте, Марціна Т. польське Агентство Розвідки попереджало Марціна Т. не розвивати контакти з третім секретарем російського полосльства Семеном Суставовим, оскільки цей відповідав за сектор енергетики в посольстві і польські спецслужби вважали його просто агентом. Тим часом, Польща пана Суставова видворила з країни.

Коли ця справа була оприлюднена минулого року, польські засоби масової інформації припускали, що російські спецслужби, за допомогою Марціна Т. хотіли здобути інформацію про тодішнього депутата Юзефа Грушку. Слід нагадати, що Марцін Т. був позаштатним радником пана Грушки, а пан Грушта тоді очолював парламентську спецкомісію, що розслідувала незаконні дії польських спецслужб у приватизації найбільшої польської нафтопереробної компанії PKN ORLEN. Співголова цієї комісії депутат Роман Гєртих ставив серйозні закиди найвищим посадовим особам у Польщі. Люди з бізнес кіл та тоді правлячої партії Союз демократичної лівиці мали намір, на думку Гєртиха сприяти приватизації PKN ORLEN і гданського нафтопорту так, аби в кінцевому результаті ці підприємства перейшли в руки російської компанії ЛУКОЙЛ.

- Якби здійснено цей проект, усе на території Центрально-Східної Європи на багато поколіннь було б під диктатуою росіян - написав у своєму Рапорті депутат Роман Гєртих.

Таку думку поділяє публіцист "Тижневика Солідарність" Лукаш Пежина. Він сказав для Радіо Свобода, що попри те, що скандали за участю російських дипломатів- шпигунів вибухають у Польщі лише час від часу, насправді ця проблема є постійною.

- Якщо маємо до діла із постійними спробами інфільтрації, навіть якихось депутатських помічників, чи дурних студентів - це доказ, що російська розвідка має надалі свої справи в Польщі. Багато політиків мусять відчувати загрозу, якщо пробується "вербувати" навіть таких нікчемних осіб.

Пежина вважає, що справа Марціна Т. свідчить про те, що сьогодні Польща демократична держава. І якщо тут відбуваються такі судові процеси, то громадськість отримує про них повну інформацію.

Шкода тільки, що і досі появляються особи, які за неповні 100 євро готові зрадити свою вітчизну - говорить Лукаш Пежина.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG