Доступність посилання

ТОП новини

Кримські політики образилися на Юрія Луценка.


Володимир Притула Симферополь, 17 лютого 2006 (RadioSvoboda.Ua) - У Криму триває політико-кримінальний скандал, пов’язаний з перебуванням у списках партій і блоків кількох десятків раніше засуджених громадян, які зараз балотуються до кримського парламенту. Інформацію про це минулого тижня оприлюднив міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко. Кримські політики на це образилися і погрожують подати на міністра до суду.


Нагадаю, що, перебуваючи наприкінці минулого тижня в Криму, Юрій Луценко назвав поіменно 45 раніше засуджених осіб, які за списками різних партій і блоків балотуються до кримського парламенту. Найбільше їх, за даними міністра, у виборчому списку партії “Союз” – 13. Дев’ять – у списку блоку “За Януковича!”. По сім раніше засуджених осіб – у кримських блоках Володимира Литвина, Сергія Куницина та Юлії Тимошенко. Два таких діяча – в Народному союзі “Наша Україна” та один – у списку кримського блоку “Не так!”.

Першими відреагували оприлюднення цієї інформації, як і годиться, лідери “рейтингу Луценка” – “союзівці”. Голова партії “Союз”, народний депутат України Лев Міримський заявив, що має намір подати до суду на міністра. За його словами, міліція витрачає неймовірні зусилля і купу часу на перевірку списків кандидатів у депутати на всій території України, наче в державі більше не відбувається злочинів, якими слід займатися правоохоронцям. “Союзівці” пораділи тому, що українське законодавство не дозволяє міністру охорони здоров’я
Лев Міримський
перевіряти списки кандидатів у депутати всіх рівнів та оприлюднювати факти відвідувань окремими політиками тих чи інших лікарів. Назвавши дії міністра Луценка “спробою дискредитації”, тим не менш, Лев Міримський додав, що партія "Союз" таки проаналізує свій список.

Проаналізувати свій виборчий список має намір і лідер кримського Блоку Юлії Тимошенко депутат кримського парламенту Андрій Сенченко. У понеділок на прес-конференції у Симферополі він повідомив, що звернувся до керівника кримської міліції Володимира Хоменка і Прокурора АРК Віктора Шемчука з проханням перовірити кандидатів до Верховної Ради Криму від БЮТ щодо наявності у них судимості. Водночас Андрій Сенченко відхилив звинувачення міністра Луценка щодо його причетності до знищення Єдиного електронного земельного
Андрій Сенченко
кадастру Криму та кримінального переслідування його за це. Назвавши Юрія Луценка “брехуном”, Андрій Сенченко заявив, що у міністра для таких звинувачень існує "політична доцільність".

Про політичне підгрунтя оприлюдненої міністром внутрішніх справ України інформації говорив сьогодні на прес-конференції і лідер кримської організації Партії Регіонів Василь Кисельов: За його словами, виступ Юрія Луценка має всі ознаки передвиборчої агітації, хоч він обіймає державну посаду. Саме тому, як заявив Василь Кисельов, кримський виборчий блок "За Януковича!" має намір звернутися до парламенту України з вимогою розглянути
Василь Кисельов
питання про подальше перебування Юрія Луценка на посаді міністра внутрішніх справ.

“Брутальним порушенням виборчого законодавства” назвав заяву Юрія Луценка і депутат Верховної Ради Криму Олександр Малахов. За його словами, міністр мав на меті дискредитувати не тільки його, але й увесь блок “Не Так!”, за списками якого він балотується до кримського парламенту. Олександр Малахов також повідомив, що подасть проти Юрія Луценка судовий позов про захист честі гідності, бо він ніколи не притягався до кримінальної відповідальності.

Сам же Юрій Луценко ще минулої п’ятниці заявив, що готовий відповідати за свої слова і не боїться негативної реакції згаданих 45 осіб, у яких, за словами міністра, були проблеми із законом.
XS
SM
MD
LG