Доступність посилання

ТОП новини

Молодіжне об’єднання “Молодь - Надія України» проводить акцію під гаслом «Медведько, вже весна, знімай Шубу».


Геннадій Сахаров Дніпропетровськ, 2 березня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - У Дніпропетровську активісти молодіжного громадського об’єднання “Молодь – Надія України”, котрі проводять акцію проти кучмізму, зіштовхнулися з тиском з боку правоохоронних органів.

Активісти Всеукраїнського об’єднання “Молодь – надія України” 28-го лютого розпочали пікетування Дніпропетровської обласної прокуратури і збирання підписів під зверненням до Генерального прокурора України з вимогою звільнити з посади прокурора Дніпропетровської області Володимира Шубу. Пікетування і збирання підписів проводяться у рамках всеукраїнської акції об’єднання “Молодь – Надія України” проти відродження кучмізму.

Учасники акції в якості підстави для звільнення Володимира Шуби приводять негативну інформацію про його діяльність, зокрема, записи майора Мельниченка і епізоди діяльності Володимира Шуби на посаді прокурора Автономної Республіки Крим та на посаді прокурора Дніпропетровської області. У повному викладі ця інформація приведена на інтернет-сайті “Maidan.org.ua”. Як повідомив голова об’єднання Молодь - Надія України” Вадим Гладчук, за перші два дні проведення акції були зібрані 498 підписів жителів Дніпропетровська за відставку прокурора Шуби.

У телефонній розмові з кореспондентом Радіо Свобода Вадим Гладчук повідомив про переслідування пікетувальників і збирачів підписів у Дніпропетровську:

“З початку проведення акції проти кучмізації влади у Дніпропетровську ми зіштовхнулися з перешкодами передусім з боку співробітників обласної прокуратури. Вони виходили до нас, погрожували, заявляли що ми бандити. Довелося навіть викликати наряд міліції. Після того як міліція поїхала, з’явилися пожежники. Вони встановили огорожу, повністю заблокували майданчик перед прокуратурою і цілий день там знаходилася пожежна машина. На другий день, першого березня, це повторилося. Вчора у готелі “Патріот”, де ми зупинилися, побували представники податкової інспекції, міліції і паспортної служби. Вони перевіряли виключно наші анкети. А сьогодні до представників прокуратури приєдналися працівники правоохоронних органів. Вранці, коли ми виїздили з готелю, нас заблокували два автомобілі ДАІ. У водія вилучили посвідчення і техталон, посилаючись на те що наші авта числяться як угнані. Ми їх переконали що вони не мають права це робити. Документи повернули, але нас не відпускали, посилаючись вже на те що вночі наші авта не зупинилися на вимогу співробітника міліції. Я пояснив що ми з сьомої години вечора знаходилися у готелі і нікуди не виїздили, чому є свідки. Коли я сказав що зараз мають приїхати журналісти, вони зв’язалися з начальством і поїхали. Там два виїзди з готелю і на кожному стояли автомобілі ДАІ, тобто нас спеціально блокували. Коли ми виїздили з готелю, за нами їхав автомобіль Жигулі, восьма модель, з затемненим склом, за нами стежили. Сьогодні підчас проведення нашого заходу до нас підходив заступник начальника міського управління МВС Володимир Сідлецький. Він нас активно переконував щоб ми припинили збір підписів тому що ми не є жителями Дніпропетровська.”

Вадим Гладчук 2-го березня виїхав до Києва щоб 3-го березня провести у інформагентстві УНІАН пресконференцію, на якій йтиметься про перешкоди, що чиняться пікетувальникам у Дніпропетровську.

Активістка об’єднання “Молодь – Надія України” Ірина Гринкевич повідомила що біля обласної прокуратури з’явився контрпікет, у якому стоять чоловіки у віці 35-40 років з плакатами “Геть руки від Шуби” та “Злочинці, вам сюди” зі стрілкою, яка вказує на вхід до прокуратури.

Як сказав кореспондентові Радіо Свобода Вадим Гладчук, акція пікетування прокуратури і збирання підписів за відставку прокурора Шуби планувалася як безстрокова, але сьогодні, після тиску на її учасників, невідомо як далі розвиватимуться події.
XS
SM
MD
LG