Доступність посилання

ТОП новини
23 Квітень 2019, Київ 17:36

Нагірно-Карабахський конфлікт: президенти Азербайджану і Вірменії знову обмінялися різкими заявами та зміцнюють військовий потенціал своїх країн.


Петро Кагуй Прага, 3 березня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Переговори зі врегулювання вірмено-азербайджанського конфлікту перебувають у глухому куті, заявив у середу Президент Азербайджану Ільхам Алієв на зустрічі з азербайджанськими біженцями в Агадамському районі. Це так звана прифронтова зона на території рівнинного Карабаху, що залишилася під контролем Азербайджану. Більшість мешканців цього району (131 тисяча зі 166 тисяч) – це біженці, вимушені переселенці, котрі покинули Нагірний Карабах у період трирічної війни на початку 1990-их років. Тоді загинуло понад 25 тисяч людей. А загальна кількість азербайджанських біженців – близько 600 тисяч.

На зустрічі з біженцями, президент Азербайджану Ільхам Алієв сказав, що тривалі безрезультатні переговори є причиною збільшення військових витрат. «Ми повинні бути готовими як до переговорів, так і до інших форм вирішення проблеми». Президент Азербайджану також заявив, що Баку ніколи не погодиться на відокремлення Нагірного Карабаху.

А вже лідер Вірменії Робер Кочарян у вчорашньому інтерв’ю, яке транслювали три вірменські телеканали, заявив, що він готовий піти на визнання Нагірно-Карабахської Республіки, але це залежатиме від того, чи Азербайджан продовжуватиме переговори, чи він вибере для себе новий військовий наступ.

Робер Кочарян: «Якщо прийде той момент, коли Азербайджан скаже, що для них наступив час для посилення їхньої армії, щоб у майбутньому вирішити проблему Нагірного Карабаху силою, тоді наші кроки будуть наступними: по-перше, де-юре визнання Нагірно-Карабахської Республіки Вірменії».

А другим кроком Вірменії, як заявив її президент Робер Кочарян, стане «юридичне оформлення відповідальності Вірменії у питаннях захисту народу Нагірного Карабаху». А «посягання на Нагірний Карабах означатиме посягання на Вірменію».

Пори такі гострі заяви президентів Вірменії та Азербайджану політичні оглядачі зауважують, що так звана «словесна війна» не є чимось новим у стосунках Азербайджану і Вірменії. І все ж вони занепокоєні тим, що обидві сторони конфлікту останнім часом активно взялися за зміцнення свого військового потенціалу.

Чималі сподівання покладали на попередні переговори між президентами Вірменії та Азербайджану. Вони відбулися 12 лютого у Парижі, однак не дали якогось відчутного поступу. Ще тоді в інтерв''ю радіо «Свобода», представник Мінської групи зі врегулювання Нагірно-Карабахського конфлікту Стівен Манн розповів:

«Обговорювали усе коло питань. На мою думку, переговори між двома президентами проходили у хорошій атмосфері. Але дискусії завершилися без будь-яких суттєвих змін позицій, котрі сторони займають упродовж тривалого часу».

А вже найближчими днями у Вашингтоні заплановане чергове засідання Мінської групи зі врегулювання Нагірно-Карабахського конфлікту. Посередниками у переговорах між Азербайджаном і Вірменією виступають Росія, Франція та Сполучені Штати.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG