Доступність посилання

15 Грудень 2018, Київ 00:09

На виборах мера Києва.


Віктор Міняйло /images/photo/Chernovetskiy_balkon.jpg Київ, 27 березня (RadioSvoboda.UA) - Виборів без сюрпризів не буває. Цього разу ним може виявитися перемога на виборах міського голови Києва Леоніда Черновецького. Принаймні він попереду за попереднім підрахунком голосів.

55-річний Леонід Чернівецький народився у Харкові. Закінчив юридичний інститут, працював слідчим прокуратури, тричі обирався у Верховну Раду від київського Лівобережжя. Більше відомий як президент концерну “Правекс” (“почесний президент”, наполягає пан Черновецький); менше – як голова Християнсько-ліберальної партії України. Відомий доброчинністю і нерідко – екстравагантними вчинками й висловами; близький до пастора однієї з найбільших харизматичних церков Європи “Посольство Боже”, хоча каже, що з конфесійною належністю так і не визначився. Із задоволенням згадує тему своєї кандидатської “Методика розслідування злочинів, скоєних посадовими особами”.

На прес-конференції Леонід Черновецький взяв з рук помічника слухавку і пояснив журналістам:

“Президент України хоче привітати мене. Це перша офіційна особа, яка вітає мене з перемогою. Я думаю, що моя перемога великий подарунок усій Україні. Тому що нічого для себе я особисто не хочу. Звичайно я пишаюся киянами. У жодному місті мене б не обрали мером. Тому що кияни – це Європа. Це надзвичайні люди”.

Пізніше, прес-секретар Президента Ірина Геращенко спростувала факт привітання – Президент просто мав низку телефонних розмов з учасниками передвиборчих перегонів, сказала вона.

Привітати Леоніда Чернівецького з перемогою на прес-конференцію прийшов і інший кандидат у мери Києва Віталій Кличко:

“Я заїхав, щоб потиснути руку тій людині, яка за опитуванням киян сьогодні набрала найбільшу кількість голосів. Я звичайно намагався бути лідером. Поставив перед собою мету. Але хочу сказати, що потрібно вміти перемагати, і потрібно вміти програвати.”.

А сам Леонід Чернівецький звинуватив поки що чинного мера Олександра Омельченка в намаганні зірвати вибори столичного голови. Подібної думки і експерти Комітету виборців України. Говорить речник КВУ Олександр Черненко:

“За нашими оцінками процес голосування на виборах міського голови Києва відбувся без значних порушень, але є питання до підрахунку голосів. Підрахунок голосів безпідставно затягується. На окремих дільницях не підписуються протоколи. Взагалі спостерігачам не видаються копії протоколів. Якщо на третю годину було пораховано лише 6 відсотків голосів, у той час, коли в інших регіонах уже пораховано 50-40 – це викликає на певні роздуми”.

Тим часом, прес-служба міського голови Олександра Омельченка повідомила, що той поїхав відпочивати і повернеться до журналістів після остаточного підрахунку голосів.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG