Доступність посилання

ТОП новини

Питання прем’єрства Юлії Тимошенко для нашоукраїнців залишається болючим.


Тетяна Ярмощук /images/photo/Timoshenko_hurt.jpg Київ, 29 березня 2006 (RadioSvoboda.Ua) -Українська демократія народила унікальний документ. Він називається “Меморандумом про створення коалиції між Блоком Юлії Тимошенко, Соціалістичною партією та Народним Союзом “Наша Україна”. Меморандум містить принципи створення коаліції, виписані аж до використання математичних формул. Лишилося тільки його підписати. Про це – в матеріалі київської кореспондентки радіо “Свобода” Тетяна Ярмощук.

Першою обиратиме посади та вноситиме кандидатуру прем’єр-міністра та політична сила, яка отримала найбільше голосів на парламентських виборах. Обрана посада закріплюється на весь час існування коаліції. Президент призначає посадовців, яких має призначати згідно з Конституцією і узгоджує їх з учасниками коаліції, а кандидатуру міністра оборони призначає без узгодження. Один учасник Коаліції не може претендувати більше, ніж на одну керівну посаду в силових структурах. Про це йдеться у Меморандумі про створення коаліції між БЮТ, “Нашою Україною” та СПУ.

Підписати його готові Блок Юлії Тимошенко та Соцпартія. “Наша Україна” зволікає. Керівник її передвиборчої кампанії Роман Безсмертний пропонує зачекати до 7 квітня.

Питання прем’єрства Юлії Тимошенко, що випливає з тексту коаліційного Меморандуму для нашоукраїнців залишається болючим. Борис Беспалий:

“На виконання програми Президента Ющенка, яку вся ця коаліція підтримувала, буде розглянуте формування команди. Якщо БЮТ запропонує ту чи іншу кандидатуру, то ця кандидатура буде розглянута в загальному порядку”.

Пан Беспалий переконує, що “Наша Україна” не веде жодних розмов про співпрацю з Партією регіонів.

Соціалісти, які теж відкидають співпрацю з регіоналами текст Меморандуму називають вдалим. Йосип Вінський:

“Право вибору першої посади має партія, яка набрала більшу кількість голосів. І це правильно. Якщо Юлія Тимошенко має більшу підтримку, отже вона першою обиратиме посаду. Якщо вона обере посаду Прем’єра – це її право, ми її будемо підтримувати”.

50-й номер Блоку Юлії Тимошенко, політолог Володимир Полохало Коаліцію, про яку йдеться в Меморандумі, називає цілком природною:

“Є проблеми які торкаються лише однієї політичної сили – “Нашої України”. Їх позиція якась суперечлива. Я думаю, що це пов’язано з тими впливовими нашоукраїнцями, які всупереч власним деклараціям хотіли б мати іншу конфігурацію в парламенті, в усякому випадку без БЮТ”.

На що ж розраховує “Наша Україна”? Думка політолога Олександра Дергачова:

“І соціалісти, і БЮТ пристосували внутрішнє життя до потреб формування коаліції. Щодо “Нашої України” – це помилка. Досить брутально, що вони діють зворотнім шляхом. Підпорядковують ритм всіх трьох своїй внутрішній демократії, відкладаючи аж на 7 квітня політраду від якої все залежить”.

Між тим, опитування громадської думки свідчать: ті, хто обрав до парламенту БЮТ, Нашу Україну і соціалістів у переважній більшості бачать парламентську коаліцію тільки помаранчевою.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG