Доступність посилання

ТОП новини
18 Листопад 2018, Київ 23:26

Про можливі конфігурації нової парламентської більшості.


Тетяна Ярмощук /images/photo/Yusch_Yulya_Yanuk2.jpg Київ, 31 березня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Якою буде майбутня парламентська коаліція незрозуміло. Досі говорили переважно про помаранчеву коаліцію. Однак йшлося інший варіант, між “Нашою Україною” та Партією регіонів. Регіонами не планують йти в опозицію і не вірять у можливість створення помаранчевої коаліції. Сьогодні Партія Регіонів має дати свій погляд на “Меморандум про Коаліцію демократичних сил”.

Політолог Олесь Доній розглядає два можливих варіанти майбутньої парламентської коаліції. “Помаранчева”, до якої увійдуть БЮТ, “Наша Україна” та Соцпартія, або ж, так звана, “велика”, яку можуть сформувати “Наша Україна”, Партія Регіонів та СПУ. Другий варіант коаліції, зазначає пан Доній, сильно вдарить по рейтингу Віктора Ющенка:

“До союзу між цими двома силами готові економічні еліти, язі за ними стоять. Економічна політика, насправді, у них мало відрізняється. Політичні еліти більш-менш готові до такої спілки. А от населення абсолютно неготове, більше того, я б сказав зловороже”.

Олесь Доній прогнозує, що за будь-якої коаліції зовнішня політика України не зміниться. Можливо, якщо коаліція буде помаранчево-блакитною, лише дещо уповільниться курс вступу України в НАТО. Що ж до економіки, то за умови “помаранчевої” коаліції в країні не виключені реприватизацій ні процеси. Якщо ж коаліцію створять “Наша Україна” та Регіони, все залишиться без змін.

А політолог Кость Бондаренко не відкидає трьох можливих коаліційних варіантів. Перший – помаранчева. Другий – між “Нашою Україною”, Партією регіонів та СПУ. Та третій – між Блоком Юлії Тимошенко та Партією регіонів. Будь які з цих конфігурацій не зашкодять рейтингу Партії регіонів, зазначає Кость Бондаренко:

“Якщо Парія регіонів зможе взяти владу у Києві, чи то пішовши н6а союз з БЮТ, чи то з “Нашою Україною”, вони зможуть пояснити цей союз як свою перемогу”.

На думку пана Бондаренка, нічого не загрожує і рейтингу БЮТ:

“Якщо Тимошенко піде на союз з Партією регіонів, то це можливо лише після того, як почнеться цілеспрямована і узгоджена з ПР дискредитація діючого президента. Якщо ж Юлія Тимошенко піде у владу, для неї це теж буде перемогою”.

Що ж до Народного Союзу “Наша Україна”, то за будь-яких умов він залишається переможеним, каже Кость Бондаренко:

“Якщо він іде на коаліцію з Юлією Тимошенко – це для нього повільна смерть. Якщо ж НСНУ іде на союз з ПР, то це дає додаткові козирі Юлії Тимошенко, щоб дискредитувати “Нашу Україну” і поступово знищувати, відтягуючи електорат”.

Разом з тим, Кость Бондаренко прогнозує, що ніяка з конфігурацій майбутньої парламентської коаліції значно не вплине на подальшу долю української економіки. Україна стоїть на порозі економічної кризи, яка і визначатиме розклади і ситуацію в українському політикумі, зазначає пан Бондаренко.

Парламентську коаліцію мають сформувати протягом місяці після прийняття новообраними депутатами присяги.
XS
SM
MD
LG