Доступність посилання

ТОП новини

Чи існує Україна у культурному просторі Європи? Міркування митців.


Богдана Костюк Київ, 14 квітня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Останнім часом чимало українських митців і літераторів подорожують світом і беруть участь у різноманітних фестивалях, конкурсах та презентаціях. Хоча, скидається, сучасна Європа ще не відчула смаку до українського мистецтва і літератури.

28-мий Європейський конвент наукової фантастики “Єврокон – 2006” проходить у ці дні у Києві. Українським письменникам і видавцям довелося докласти величезних зусиль, щоби на полі “фентезі” обіграти Москву. Як стверджує видавець Орест Бакайчук,

“Саме проведення Єврокону в Україні – бо цьому передувала запекла конкуренція між Москвою і Києвом – є свідченням того, що не все так погано у нашому домі. На сьогодні потрібно, щоби держава хоча би трішечки не заважала. А ми вже знайдемо шляхи, щоб вийти і щоб знали і Україну, й українську книжку”.

Відомий письменник Андрій Курков має іншу точку зору:

“Україну знають тільки ті, хто цікавиться Україною чи Східною Європою. І на цю публіку треба орієнтуватися перш за все, щоб вийти нормально на західний простір. Звичайно – якщо нема у держави бажання, щоб про неї знали, то про неї і будуть знати тільки ті, що хочуть самі знайти інформацію”.

А відомий музикант і співак Олег Скрипка переконаний, що самі українські митці повинні “здобувати Європу”, оскільки

“В Європі про існування держави України починають лише здогадуватись, а про те, що у цій країні є своя музика, культура – ще далеко до цього. Ми на самому-самому початку”.

Українські митці впевнені, що вони здатні гідно представити свою державу в Європі і світі. Що вони чекають від самої держави? Максимум підтримки, мінімум, - не заважати їм творити.
XS
SM
MD
LG