Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 21:31

Великдень в Італії.


Наталка Кудрик Рим, 17 квітня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Католицький світ відзначає свято Великодня. Тисячі паломників зібралися у неділю у Ватикані на площі Святого Петра, щоб послухати першу пасхальну месу Папи Римського Бенедикта XVI. Цими днями в Італії справжній туристичний бум: з різних країн прибули щонайменше 3 мільйони мандрівників. Вони відвідують святі місця і звичайно смакують в італійських ресторанах великодніми обідами. Для самих італійців пасхальний тиждень – час відпусток і канікул. Сьогодні в країні вихідний і більшість людей вирушають на природу.

Вже котрий день сотні тисяч італійців та іноземних туристів штурмують потяги, автобуси і всі доступні засоби пересування , щоб вирватися подалі від дому. Повідомляють, що попри масовий приїзд туристів, ситуація з транспортом спокійна. Багато італійців, а нині принаймні 15 мільйонів, проводять великодні свята поза домівкою, наприклад їдуть у гори на північ у П”ємонт. Кажуть, що квітневий сніг на Великдень їм подобається більше, ніж взимку.

Італієць Еміліо: „Тут завжди найкращий Великдень. Мені дуже подобається, набагато краще, ніж на Різдво”.

Якщо не в гори, то на південь ближче до моря, погода цими днями не підвела. На природі біля вілли разом з друзями або ж у родинному колі готується обід, а потім дарують великодні подарунки. Це зазвичай солодощі: великодні торти і тістечка, а головне шоколадні яйця у середині з невеличким сюрпризом. Під час цього релігійного свята італійські магазини переповнені такими шоколадними яйцями різних розмірів, упаковані у яскраву фольгу і оздоблені квітами, вони святково виглядають у кожній оселі.

Туристи смакують великодні солодощі у ресторанах, і після обіду, знову у мандри, відвідують передусім собори, монастирі і музеї. Про свої враження розповідає 20-літня Джулія:

„Це щось зовсім інше для мене, як відпочинок від буденного життя, коли я можу присвятити час тільки собі”.

Тисячі паломників були присутні у неділю в Римі на площі Святого Петра, коли Папа Римський Бенедикт XVI з часу свого понтифікату відслужив першу пасхальну месу. Звертаючись із традиційним посланням „Місту і світу”, Папа закликав до мирного розв”язання іракського конфлікту, створення палестинської держави і наголосив на праві Ізраїлю мирно існувати.

Благословляючи присутніх, Бенедикт XVI промовив: „(Господе!)Зроби сильнішим бажання усіх для досягнення миру, злагоди і забезпечення природнього розвитку заради добробуту усіх”.

Папа Римський благословив усі народи, промовивши великоднє вітання 62 мовами світу. Самі прочани упродовж святкової меси також вигукували вітання Бенедикту XVI, але з нагоди його дня народження, саме вчора Папі виповнилося 79 років.
XS
SM
MD
LG