Доступність посилання

ТОП новини

НАТО підтримує намір України приєднатися до Північноатлантичного союзу


Генеральний секретар НАТО на початку зустрічі в Софії говорив про очікування на завтрашні переговори з міністром закордонних справ України Борисом Тарасюком.

Про це заявив сьогодні речник альянсу Джеймз Аппатурай.

“Український уряд дав чітко знати своє прагнення наблизитися та вступити до НАТО, і НАТО підтримує ці зусилля. Це засадничий принцип політики розширення: ми підтримуємо прагнення європейських демократій, які бажають зближення з НАТО”, – сказав Джеймз Аппатурай.

А Генеральний секретар НАТО на початку зустрічі в Софії говорив про очікування на завтрашні переговори з міністром закордонних справ України Борисом Тарасюком. “Це буде перш за все можливість розглянути політичні події в Україні, які сталися після недавніх парламентських виборів, і прагнення цієї країни стати членом НАТО”, – сказав Яап де Гооп Схеффер.

Раніше російське МЗС заявило, що в разі вступу до НАТО України та Грузії Росія здійснить серйозну реорганізацію своєї військової та військово-промислової структури.

Дводенна неформальна зустріч міністрів закордонних справ 26 країн-членів НАТО розпочалася сьогодні в столиці Болгарії Софії. Розширення Північноатлантичного союзу є однією з її тем. НАТО, зокрема, оцінить результати інтенсифікованого діалогу з Україною та прагнення Грузії вступити до Північноатлантичного союзу. За словами генерального секретаря НАТО, будуть обговорюватися також відносини з країнами, які вже перебувають на шляху вступу, – Албанією, Хорватією та Македонією.

Іншою важливою темою буде криза довкола іранської ядерної програми. Де Гооп Схеффер напередодні зустрічі висловив стурбованість розробками Ірану в ядерній галузі.
XS
SM
MD
LG