Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 13:16

У нелегальному секс-бізнесі у країнах західної Європи може працювати і 500 тисяч жінок із порадянських країн.


Єва Поштар Варшава, 3 травня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - У Польщі почалася громадська кампанія проти торгівлі жінками. Її центром має бути місто Люблін на польсько- українському пограниччі. Уряд Великої Британії та польська громадська організація "La Strada" проводять агітаційну акцію біля прикордонних переходів, адже саме звідси, на думку експертів, починається шлях українок до західних борделів.

International women''s rights centre "La Strada-Ukraine" PO Box 246 01030 Kyiv Ukraine

tel/fax: (380-44) 224-04-46 E-mail: lastrada@ukrpack.net website: www.brama.com/lastrada
У самій лише Великій Британії у нелегальному секс-бізнесі працює 60 тисяч жінок із України та Польщі. На думку британського уряду, підпільний секс-бізнес виріс тут до розмірів суспільної проблеми. Активістка польського відділення міжнародної неурядової організації "La Strada" Йоанна Гарнер говорить, що разом з британським урядом намагається перш за все поінформувати жінок про можливу небезпеку:

- Акція буде полягати у розповсюдженні інформаційних матеріалів. Ми надрукували афіші, невеличкі листівки. Будемо поширювати повідомлення про небезпеку, пов''язану із виїздом для роботи за кордоном. Будемо робити те, що робимо щоденно: зустрічаємось із особами, зацікавленими еміграцією. Ми їм говоримо, які лиха можуть їх зустріти, коли виїзд буде недостатньо підготовлений.

Йоанна Гарнер говорить, що наміром організації є не залякати, а лише попередити і змінити громадську думку. Вона каже, що ЗМІ не допомагають у цьому, часто-густо представляючи проблему торгівлі жінками як дешеву сенсацію. Функціонери поліції із Любліна нещодавно пройшли спеціальний вишкіл, присвячений проблемам жертв торгівлі людьми. Польські правохоронні органи співпрацюють із українською стороною. Подібні вишколи проведено раніше спільно із українськими правоохоронцями.

International women''s rights centre "La Strada-Poland"

tel/fax: (48-22) 628-99-99 Чергування в кожний вівторок, год. 9.00- 21.00, середу 14.00- 20.00. E-mail : strada@pol.pl
У Великій Британії поліція має спостерігати за жінками в аеропортах дешевих авіаліній, якими їх переправляють новітні работоргівці. В анонімних анкетах мають питати, чи дана особа прибуває добровільно. За даними міжнародних організацій, в нелегальному секс-бізнесі у Західній Європі може працювати до півмільйона жінок із порадянських країн.

Фундація "La Strada" співпрацює із подібними жіночими організаціями в Львові та Луцьку. В окремих містах Польщі, так як у Варшаві, в громадських приміщеннях Церкви оо. василіан за участю представників поліції проводяться зустрічі із українськими заробітчанами. В столиці Польщі діють також дорадчі телефонні інфолінії.
XS
SM
MD
LG