Доступність посилання

ТОП новини
22 Вересень 2018, Київ 14:12

День Європи в Україні триватиме тиждень.


Тарас Марусик Київ, 16 травня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - До Дня Європи в Україні готуються як до національного свята. Цей день в Україні відзначають на два тижні пізніше, ніж у решті країн континенту, а саме відзначення триватиме понад тиждень. Як, запевняють організатори свята, цього року в святкуванні Дня Європи братиме участь рекордна кількість країн.

Голова представництва або посол Європейської комісії поінформував про заходи Дня Європи в Києві ( 20 травня), Запоріжжі (26 травня) і Харкові (28 травня). Ієн Боуг, зокрема, сказав:

“Вже четвертий рік поспіль День Європи святкують в Україні як українське національне свято. Я думаю, що це надзвичайно важливо, оскільки Україна, мабуть, єдина країна-нечлен Євросоюзу святкує цей день як своє національне свято”“Цього року у святкуванні Дня Європи в Україні бере участь рекордна кількість країн – 27, включаючи, безумовно, Україну”.

Ієн Боуг зазначив, що, порівняно з попередніми роками програма святкування Дня Європи в Україні розширена, а якість заходів буде вищою. Буде розширений форум публічних дискусій, за участи “дуже відомих людей - послів, політиків, музикантів. Крім того, 15 творчих колективів представлятимуть музику та танці з усіх куточків Європи у Кварталі європейської музики та мистецтв. З українського боку виступатимуть гурти “ВВ” і “Танок на майдані Конго”. Вони виступлять у всіх трьох містах.

Ієн Боуг повідомив, що у рамках свята працюватиме Школа європейських мов, де можна буде вивчити кілька слів чи вивчити якісь нові фрази однією чи кількома з 16 мов Європейського Союзу, включаючи такі мови, які не дуже часто зустрічаються в навчальному процесі в Україні – наприклад, фінська чи португальська.

Посол Європейської комісії Ієн Боуг поінформував також футбольний турнір, в якому змагатимуться майже 100 гравців – команда послів, чоловічі, жіночі і дитячі команди.

Директор департаменту Європейської інтеграції МЗС України Дмитро Марков додав, що День Європи в тій чи іншій мірі святкуватиметься в 22 обласних центрах України. Зокрема, заплановані 8 науково-практичних конференцій за участю експертів та дипломатів. Дмитро Марков нагадав, що 20 травня – це субота, день радіозвернень Президента України.

Відповідаючи на запитання РС, чому в Європі її день відзначають 9 травня, а в Україні - на два тижні пізніше, чи, бува, це не старий і новий стиль літочислення, голова представництва Європейської комісії в Україні Ієн Боуг й українські представники пояснили це указом Президента Леоніда Кучми про проведення Дня Європи в Україні. Справа в тому, що в європейських країнах перемогу над фашизмом святкують 8 травня, а в Україні – 9 травня. Необхідністю розвести ці дати і пояснюється таке неузгодження між Україною та рештою Європи.
XS
SM
MD
LG