Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 20:58

Новий український парламент розпочав роботу. Наступне засідання 7-го червня


Новообраний парламент відрізняється від попередніх: депутатів вперше обрали за пропорційною системою. Термін їхніх повноважень збільшився з 4-х до 5-ти років. За Конституцією, Верховна Рада формуватиме наступний уряд. До внесення змін до Основного закону міністрів призначав президент, і він представляв кандидатуру прем’єр-міністра.


Першу сесію Верховної Ради 5-го скликання розпочали віршем Володимира Сосюри “Любіть Україну”.

Спікер минулого скликання Володимир Литвин привітав народних депутатів, і, за традицією, запросив для присяги найстаршого з парламентарів - комуніста Івана Герасимова.

Іван Герасимов: “Присягаю на вірність Україні. Зобов’язуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України. Дбати про блага Вітчизни і добробут українського народу. Виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників”.

Після присяги в залі пролунав духовний гімн – “Молитва за Україну”.

Головування у парламенті Володимира Литвина закінчилося звертанням до депутатів поставити під текстом присяги свої підписи та оголошенням перерви.

Після того, як новообрані нардепи зареєструвалися, розписалися у відомостях, отримали персональні картки для голосування, розпочалося перше пленарне засідання Верховної Ради.

Перш за все, парламент обрав тимчасову президію, до якої увійшли Раїса Богатирьова (Партія регіонів), Олександр Турчинов (БЮТ), Микола Катеринчук (Наша Україна), Іван Бокий (СПУ), Адам Мартинюк (КПУ).

Після цього прем’єр Юрій Єхануров оголосив перед новообраною Верховною Радою про складання повноважень уряду країни.

Перед депутатами виступив Президент Віктор Ющенко: “Верховна Рада 5-го скликання розпочинає свою діяльність у час віхових річниць. 15 років тому саме в цій залі була проголошена тисячоліттям очікувана і виборювала українська незалежність. 10 років тому український народ врешті-решт витворив у цьому залі свою Конституцію. Приймемо символ цих двох річниць як печать свого обов’язку”.

Новообраний парламент відрізняється від попередніх: депутатів вперше обрали за пропорційною системою. Термін їхніх повноважень збільшився з 4-х до 5-ти років.

За Конституцією, Верховна Рада формуватиме наступний уряд. До внесення змін до Основного закону міністрів призначав президент, і він представляв кандидатуру прем’єр-міністра.

Сьогодні Блок Юлії Тимошенко, “Наша Україна” та соціалісти запропонували Верховній Раді оголосити перерву на два тижні, до 7 червня, для створення більшості.

Із пропозицією виступив член президії новообраного парламенту, “бютівець” Олександр Турчинов:

“Щоб були узгоджені всі позиції, пов’язані з коаліційною угодою: і з керівництвом ВР, і іншими пропозиціями, які має вносити коаліція, прохання від трьох фракцій зробити перерву після того, як відбудеться відповідне до затвердженого нами регламенту доповідь голови тимчасової робочої групи. Зробити перерву до 7 червня, до середи”

За таке рiшення сьогодні проголосували 240 депутатiв. Проти виступила фракція Партія регіонів. Ïї представник Ярослав Сухий заявив:“Така пропозиція деструктивна... в країні наростає загроза глибокої системної кризи. Нам працювати потрібно, ви ж півроку свою коаліцію там ліпите на всіх телеканалах, вже всі діти маленькі знають, що у вас буде коаліція. Чому ви нас втягуєте у ваші чвари? Не може бути Верховна Рада заручником політиканського ігрища!”

А лiдер Партiї регiонiв назвав порушенням регламенту рiшення про перерву в роботi парламенту до 7 червня.

За словами Віктора Януковича, у випадку, якщо робота Верховної Ради блокуватимуть i надалi, то Партiя регiонiв виступить з полiтичною заявою.

Янукович також повiдомив, що нинi партiя проведе засiдання полiтради з приводу ситуацiї, що склалася.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG