Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 23:24

Про міжнародні військові навчання “Сі Бриз”.


Тетяна Ярмощук Київ, 2 червня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Ситуацію навколо міжнародних військових навчань, які мають відбутися у Криму, сьогодні нарешті розглянула Рада національної безпеки та оборони України. Своє бачення конфлікту висловив і Президент. Між тим, атмосферу в Криму явно накаляють.

Підготовка до міжнародних військових навчань “Сі Бриз” триватиме попри пікети у Криму. Про це заявив
Навчання “Сі Бриз - 2006”, які заплановано провести у липні-серпні 2006 року, є найбільшим в Україні та найважливішим для українського флоту у поточному році і розглядається як головний практичний захід підготовки ВМС України до участі у антитерористичній операції НАТО “Активні зусилля”. Крім того, в рамках “Сі Бриз - 2006” заплановано провести тренування медичних підрозділів “Медкер-2006”.
виконувач обов’язки секретаря Ради національної безпеки та оборони України Володимир Горбулін. Підготовку до навчань пан Горбулін назвав незадовільною, і зазначив, що ця ситуація негативно вдарить по іміджу України:

“Місцеві органи самоврядування, їх голови і депутати цих місцевих органів, вийшли за межі своїх повноважень і своїми діями поставили під загрозу проведення цих навчань, і, фактично, цим самим завдали удару по іміджу України. Було запропоновано всім правоохоронним органам дати відповідну оцінку тим подіям, які відбулися. І найголовніше, дати чітке юридичне забарвлення всім цим подіям”.

РНБО рекомендує Президенту України зобов’язати силові міністерства забезпечити порядок під час проведення багатонаціональних військових навчань “Сі Бриз” і “Тугий вузол 2006”. А також перевірити, чи брали участь у кримських акціях протесту іноземці.

Сам Віктор Ющенко звинувачує в інциденті навколо навчань “Сі Бриз” силові структури які не змогли скоординувати свої дії та Верхову Раду. Таку позицію глави держави озвучила його прес-секретарка Ірина Геращенко:

“Попередній парламент не проголосував за навчання весною 2006 року тільки в пилу передвиборчих баталій і не віддаючи собі звіт щодо репутації України перед партнерами в світі. Потім парламент взагалі відійшов від цієї теми. Політична позиція нового парламенту має тут дуже чітко прозвучати в найближчий час, тому що мова йде дійсно про міжнародний імідж України та її національні інтереси.”

Пікети проросійських організацій у Феодосії розпочалися 27 травня. Минулої суботи туди зайшов військово-транспортний корабель ВМС Сполучених Штатів Америки “Едвентеж” з технікою для підготовки полігону, де проходитимуть миротворчі багатонаціональні навчання “Сі Бриз-2006”.
Планується, що від Збройних Сил України до активної морської та берегової фаз маневрів буде залучено великий десантний корабель “Костянтин Ольшанський”, два корвети, рятувальній буксир, морський тральщик, роту морської піхоти, аеромобільну роту, окремий загін боротьби з підводними диверсійними силами та засобами, рятувальну парашутно-десантну групу, команду водолазів та аварійно-рятувальну групу, чотири літака Су-27, два літаки Бе-12, Ан-2, п’ять вертольотів Мі-8 та вертоліт Мі-14.


У четвер Генеральна прокуратура України заявила, що американське судно “Едвантеж”, з якого розвантажили техніку, будматеріали та зброю для навчально-тренувальної бази, перебувало у Феодосії на законних підставах. Навчання “Сі Бриз” мають розпочатися у липні. Заявки на участь у навчаннях уже подали 17 країн, зокрема і Росія. Згоду на їх проведення вже дав Президент. Тепер відповідне рішення має ухвалити ще Верховна Рада.

Матеріали по темі:
“Едвантеж” в “законі”.(01.06.2006)
Американці потрапили до Феодосії, попри те, що проросійські активісти заблокували морський порт.(30.05.2006)
Інцидент з американським судном у Феодосії: новий виклик української зовнішньої політики. (30.05.2006)
Проросійські активісти заблокували Феодосійський порт. (29.05.2006)
У Криму проросійські радикали вимагають заборонити українську мову. (24.05.2006)
XS
SM
MD
LG