Доступність посилання

ТОП новини

Україна візьме участь у Чорноморському форумі за діялог і партнерство


Сергій Драчук Прага, 5 червня 2006 (RadioSvoboda.ua) – У понеділок у Румунії відбудеться саміт Чорноморського форуму за діялог і партнерство. Його мета – протидіяти торгівлі людьми і контрабанді наркотиків у реґіоні, подолати забруднення Чорного моря і обговорити альтернативні шляху транспортування енергоносіїв. Серед інших країн чорноморського реґіону в саміті візьме участь і Україна. На зустріч має прибути президент України Віктор Ющенко.

Президент України Віктор Ющенко, як і його колеґи з Азербайджану, Вірменії, Грузії й Молдови, вже підтвердили свою участь. Після понеділкового саміту в Бухаресті його теми в вівторок деталізують реґіональні експерти.

Україна очікує, що в перебігу засідання його учасники також продовжать діялог на теми демократії, стабільності й розвитку. Такий діялог започаткував форум Спільноти демократичного вибору в Києві в грудні минулого року, а потім його продовжили в Литві на вільнюській конференції «Спільне бачення спільного сусідства».

Чорноморський форум – це нова ініціятива, що її започаткувала Румунія для відкритого обговорення і взаємодії, які мають започаткувати процес обмірковування майбутнього причорноморського реґіону, збільшити взаємодовіру між його учасниками й визначити реальні потреби реґіонального розвитку. З нинішнього саміту цей форум власне й почне свою працю.

Крім країн Причорномор’я, до участі запрошено й інших – зокрема, союз НАТО, Організацію з безпеки і співпраці в Європі, Раду Європи, а також представників країн Євросоюзу й деяких інших держав.

На думку організаторів – румунської сторони, – всіх їх має особливо зацікавити пункт порядку денного про альтернативні шляхи енергопостачання. До цього змусила зимова поведінка Росії, яка під час суперечки з Україною через ціну на газ переривала постачання газу й до інших країн у Європі. На думку західних оглядачів, таким чином Росія заплямувала свою репутацію як надійного постачальника енергоресурсів і змусила інтенсифікувати пошуки альтернатив.

Міністр закордонних справ Румунії Міхай Резван Унґуряну сподівається, що високі учасники саміту Чорноморського форуму знайдуть «політичний консенсус» у подоланні цих та інших проблем реґіону.
XS
SM
MD
LG