Доступність посилання

ТОП новини
20 Вересень 2018, Київ 01:18

Імміграційний бум в Італії.


Наталка Кудрик Рим, 5 червня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - В Італії стрімкими темпами збільшується кількість іммігрантів. На сьогодні в країні легально проживає понад 3 мільйони іноземних громадян. За прогнозами, через 10 років Італія може стати другою державою у Європі після Німеччини, де мешкає багато іммігрантів. Про це йдеться у звіті благодійної організації „Карітас”, котрий опублікувала газета для нацменшин „Metropoli”.

За минулий рік Італія видала понад мільйон віз для в''їзду в країну. Упродовж останніх 5 років це рекордна кількість, мовиться у доповіді італійської організації „Карітас”. З-поміж 20 держав, громадяни яких отримали найбільше віз, Україна на 6 місці, попереду Румунія, Албанія, Китай, Марокко та Індія. Особливо багато людей прибуває в країну не за робочими, а за візами для возз”єднання сім”ї, тобто іммігранти перевозять до Італії і свої родини. За висновками „Карітасу”, це свідчить, що більшість іноземців планує залишитися в країні на постійно.

Зважаючи на такі темпи, через 10 років на Апеннінському півострові буде вже не 3 мільйони іноземців, а удвічі більше. Італія стає великою країною іммігрантів і нині цей процес без політичної підтримки влади, цитує газета „Metropoli” координатора організації Франко Піттау. На його думку, уряд має пом''якшити деякі закони щодо імміграції, зокрема процедуру отримання італійського громадянства. Тоді можна буде говорити не про 6 мільйонів іммігрантів, а про 6 мільйонів громадян Італії.

Дискусія між італійськими політиками про аборти та розлучення на сторінках газети „Il Messaggero”. Радикальні партії закликали католицьку церкву не засуджувати аборти і розлучення. За даними останнього соцопитування, більшість італійців, незалежно від політичних переконань і віросповідань, вважають безкорисними подібні розмови і впевнені, що кожен повинен мати право вибору.

„La Repubblica” присвятила публікацію незвичайному ювілею: 50 років тому у Європі з”явилася перша модель посудомийної машини для домашнього використання. Не зважаючи на солідний вік, пише автор статті, нині цей побутовий пристрій не дуже популярний серед домогосподарок, як наприклад пральна мишинка. Лише третина італійців має дома машину для миття посуду, а решта миють тарілки вручну, вважають, так надійніше. Дивно, продовжує журналіст, адже сучасні посудомийні машини значно заощаджують і воду, і електроенергію, можуть кардинально змінити ритм життя цілої родини, зекономивши час для миття посуду. Розповідаючи про історію цього побутового приладу, „La Repubblica” згадує 1959 рік, коли посудомийна машина стала в центрі кухонних дебатів між радянський лідером Микитою Хрущовим та американським віце-президентом Річардом Ніксоном. Американець намагався переконати Хрущова, що новий прилад може полегшити життя американських домогосподарок. Тоді Хрущов відповів, що новинка цікава, але непотрібна. Та вийшло навпаки, завершує автор, холодна вода міцніша ніж холодна війна.
XS
SM
MD
LG