Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 13:00

НАТО скеровує на південь Афганістану додатковий військовий контингент


Петро Кагуй Прага, 8 червня 2006 року (RadioSvoboda.Ua) – Сьогодні у Брюсселі розпочнеться дводенне засідання міністрів оборони країн НАТО. Йтиметься, насамперед, про загострення ситуації на півдні Афганістану та скерування туди додаткового військового контингенту.

Нині на півдні Афганістану перебуває 3 тисячі військовослужбовців Північноатлантичного альянсу, котрі входять до коаліції міжнародних сил, що діє під керівництвом Сполучених Штатів.

НАТО планує збільшити свій військовий контингент на півдні Афганістану удвічі. Наступного місяця, у липні, 6 тисяч військовослужбовців НАТО мають замінити там нинішній 3-тисячний військовий контингент Північноатлантичного альянсу. Про це днями повідомив британський генерал Девід Річард – новий командувач військами НАТО в Афганістані.

Оглядачі вважають, що збільшений військовий контингент НАТО займатиметься насамперед підтримкою миру і порядку в Афганістані, тоді як війська Сполучених Штатів і далі будуть зосереджені на боротьбі із бойовиками Талібану та Аль-Каїди.

Останнім часом ситуація в Афганістані вкрай загострилася, особливо на півдні країні, де стрімко збільшилася кількість збройних сутичок та нападів з боку бойовиків. Однак, керівництво НАТО і командування силами коаліції в Афганістані заперечують повідомлення у деяких засобах масової інформації, що нібито таліби перемагають у боях на півдні країни.

За словами представника НАТО у Кабулі Марка Лейті, журналісти не мають права вважати, що ситуація в Афганістані гірша за весь час, починаючи від 2001 року.

«Я б усе-таки не використовував слово «гірше». Мені здається, ситуація, очевидно, більш складна і тяжча, ніж раніше, тому що почастішали напади», – зауважив Марк Лейті.

На дводенному засіданні міністрів оборони країн НАТО, котре розпочнеться сьогодні у Брюсселі мають обговорити конкретний план скерування до Афганістану вже згаданих 6 тисяч вояків, а також, очевидно, йтиметься, загалом, про подальшу перспективу врегулювання ситуації в Афганістані.

Керівництво НАТО тісно співпрацює з країнами, які не є членами НАТО, але котрі беруть участь у миротворчій місії в Афганістані у складі Міжнародних сил сприяння безпеці. Повноваження останніх визначені резолюціями Організації Об’єднаних Націй.
XS
SM
MD
LG