Доступність посилання

ТОП новини

Огляд французької преси.


Тарас Марусик Київ, 13 червня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Перший раунд переговорів між ЄС та Туреччиною. Можлива відставка президента газети “Liberation”. Уряд готується до скорочення 15 тисяч службовців. Такими є головні теми вівторкової французької преси.

Лише одна паризька газета - “Liberation” – написала про вчорашню зустріч у Люксембурзі між представниками країн Євросоюзу та Туреччини. До останнього моменту ця зустріч була під питанням. “Нової кризи вдалося уникнути, - зазначає щоденник, - коли Республіка Кіпр відмовилася скористатися своїм правом вета, щоб заблокувати відкриття конкретної фази переговорів, започаткованих офіційно 3 жовтня 2005 року”. Нікосія продовжує вимагати від Анкари вільного доступу до її портів та аеропортів. Керівник зовнішньополітичного відомства, погрожував бойкотувати люксембурзьку зустріч, але, зрештою, сів у свій літак і взяв участь у першому раунді переговорів, які, як відзначила зі здивуванням газета “Liberation”, стосувалися питань науки.

А тим часом самий щоденник – напередодні великої кризи. Основний акціонер “Liberation” Едуар де Ротшильд звернувся з листом до керівництва газети, в якому він вимагає їхньої відставки. "Liberation", у заснуванні якої понад 30 років тому брав участь відомий французький філософ-екзистенціаліст Жан-Поль Сартр, нині переживає фінансові труднощі. За перший квартал цього року збитки “Liberation” склади два з половиною мільйони євро, а за квітень – 900 тисяч євро. Півроку тому журналісти щоденника провели 4-денний страйк проти можливих скорочень, але уникнути цього вдалося далеко не всім. У лютому цього року були звільнені 55 працівників “Liberation”. Про це нагадує своїм читачам газета „Le Figaro”.

Ця ж газета присвячує кілька матеріалів і несподіваному рішенню уряду скоротити 15 тисяч службовців. Про це стало відомо з проекту бюджету на 2007 рік. “Це втричі більше, ніж цього року», - пише „Le Figaro”. Майже 9 тисяч посад буде скорочено в середніх навчальних закладах. З них півтори тисячі буде створено у сфері вищої освіти та науки. Ще понад 4 тисячі скорочень передбачено в міністерстві оборони.

Газета “Le Monde” не приховує свого обурення цим кроком уряду. У редакційній статті під промовистою назвою “По-гусарськи” “Le Monde” зазначає: “Зменшити кількість (2,3 мільйона) державних службовців – це необхідна реформа... Але, в своїй традиції, прем’єр-міністр вирішив це зробити одним ударом, без попередження і без погодження зі жодною з профспілок”.
XS
SM
MD
LG