Доступність посилання

ТОП новини

Скандал з побиттям журналістів СТБ: Ганна Герман готова скласти депутатські повноваження, а Лесь Танюк розповідає про депутатів “під наркотиками”.


Кирило Булкін Київ, 14 липня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Скандал навколо побиття депутатом Олегом Калашніковим журналістів телеканалу СТБ (при цьому в них також відібрали касету з відзнятим матеріалом) набув розголосу.

До невеликої кав’ярні, де зібралися журналісти, прийшли й деякі з їхніх колишніх колег, нині – народних депутатів України. Зокрема, там були Андрій Шевченко (БЮТ) та Ольга Герасим’юк (“Наша Україна”). Утім, найцікавішою була присутність ще одного депутата – представниці фракції регіонів, теж колишньої журналістки Ганни Герман. Вислухавши проект листа-вимоги до партії регіонів у зв’язку з інцидентом, вона попросила слова й заявила, що цілком поділяє обурення журналістів. Утім, згадку про те, що порушення прав журналістів з боку представників її партії стають системними, пані Герман не сприйняла:

“Я хотіла би підтримати вашого листа і я готова підписатися майже під кожним його словом. За винятком того, що... я не можу погодитися з тим, що це є система, що в Партії Регіонів всі не розуміють значення свободи слова, значення демократичних принципів”.

Попри таку заувагу, Ганна Герман заявила, що вимагатиме покарання винного на засіданні фракції. Якщо ж цього не відбудеться, вона готова скласти депутатські повноваження:

“Якщо мій колега, якого я своїм колегою більше називати не можу, не буде сьогодні відповідно покараний на засіданні президії, я готова скласти свої депутатські повноваження”.

Прийнявши вибачення Ганни Герман, журналісти все ж ухвалили текст листа-вимоги. Вони, зокрема, наполягають на виключенні Олега Калашникова з фракції, згоду на притягнення його до кримінальної відповідальності, та недопущення таких інцидентів у майбутньому. Текст листа зачитав Володимир Ар’єв:

“Виключити Олега Калашнікова з фракції та позбавити депутатського мандату, як особу, що порушила Кримінальний Кодекс. Усі політики повинні знати, що подібні дії обов’язково призводять до покарання”.

У ході обговорення прозвучали додаткові пропозиції. Наприклад, інформаційно бойкотувати Партію Регіонів до офіційних вибачень з трибуни Верховної Ради. Це врахували, але тільки персонально – стосовно Олега Калашнікова. З інших пропозицій варто згадати ідею Тетяни Коробової: нехай ті члени Партії Регіонів, до яких журналістам наближатися небезпечно, ходять не в піджаках, а в спортивних костюмах – журналісти ідентифікуватимуть їх і поводитимуться обережно.

Увечері Олег Калашніков вибачився перед журналістами – але не за свій вчинок, а “заради того, щоб Україна була єдина”. Журналістка Маргарита Ситник, що постраждала від дій депутата, сказала, що не вважає заяву пана Калашнікова вибаченням і наполягає на порушенні кримінальної справи.
XS
SM
MD
LG