Доступність посилання

ТОП новини

Кілька слів про 1 вересня.


Тетяна Ярмощук Київ, 1 вересня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Сьогодні 1 вересня, День знань. П’ять мільйонів дітей увійдуть цього ранку до шкільних класів.

Цьогоріч до стіни українських шкіл приймуть на 140 тисяч школярів менше, аніж торік – трохи більше п’яти мільйонів. Демографічна ситуація призвела до того, що за останні п’ять років кількість першокласників зменшилася вдвічі.

У Міністерстві освіти кажуть, що більшість навчальних закладів до початку навчального року готові. Міністр освіти Станіслав Ніколаєнко в інтерв’ю кореспондентці Радіо Свобода сказав, що як мінімум на оцінку “задовільно” його відомство підготувалося:

“Проте було б неправдою, і я скривив би душею, якби я не сказав, що практично у більшості областей є одна, дві, а інколи і три школи, де не вирішені всі проблеми. Зокрема, є такі школи, де залишилися проблемні питання пов’язані із дахами, де стіни відійшли, де з котельнями не все добре. І тому ця робота продовжується. Ми відповідну доповідну спрямували в уряд. Думаю, ми повирішуємо ці питання протягом останнього часу. Разом з тим, ми 31 нова школа буде здана на шість з половиною місць”.

Натомість вчителі бажають, аби підготовка до нового навчального року була б все-таки краща. Завідувачка кафедри української філології Українського гуманітарного ліцею при Київському національному університеті Антоніна Пономаренко відзначає, зокрема, брак підручників:

“Говорять про те, що з шостими класами проблеми, оскільки там нова програма, дванадцятирічна освіта. Однак старша школа не забезпечена підручниками. Ми отримали на бібліотеку нашу лише підручник, який називається “Планування сім’ї” та “Довідник молодої панянки”. Це те, що отримали на старші класи, все ж інше треба буде чи власним коштом, чи якось там вже будемо виходити з положення, допоки все привезуть. Ремонт робимо за рахунок спонсорської допомоги. Власне, щоб виділялися там на це якісь кошти – ні. Це вчительство саме прибирає, вимиває, батьки допомагають”.

Відсутність же підручників Міністерство освіти вирішило компенсувати в такий спосіб: доправити школярам 16 тисяч компакт-дисків із курсом історії України та всесвітньої історії. Щоправда, скористатися міністерським ноу-хау зможуть лише ті школярі та школи, які мають комп’ютери.
XS
SM
MD
LG