Доступність посилання

ТОП новини

В Криму розпочинає мовлення перший кримськотатарський телеканал.


Володимир Притула Сімферополь, 1 вересня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – В Криму сьогодні розпочав мовлення перший кримськотатарський приватний телеканал. Досі програми кримськотатарською мовою виходили лише в ефірі Державної телерадіокомпанії “Крим”, але вони були обмежені в часі. Тепер новий телеканал має ліцензію на цілодобове мовлення і покриватиме 80% території Кримського півострова.

Програми першого кримськотатарського телеканалу вестиме відома в Криму журналістка Наджиє Фемі.
Позивні кримськотатарського телеканалу АТР вперше зазвучали сьогодні о 19-й годині. Цього дня він вийходить в ефір лише на три години, але згодом працюватиме цілодобово і покриватиме майже всю територію Кримського півострова. Каже один з керівників телеканалу Наджиє Фемі: “Ми виходитимемо кримськотатарською, українською і російською мовами, але насамперед працюватимемо для кримськотатарської громади. Це перший у світі справжній кримськотатарський канал”.

Новий телеканал створили журналiсти, режисери, оператори, багато з них працювали на першій кримськотатарській FM-радiостанції "Мейдан", що почала мовлення у Криму торiк. З недавнього часу Радіо “Мейдан” ретранслює і програми Радіо “Свобода”.

Директор нового телеканалу Ридван Халілов кілька років тому стажувався у Празі в українській редакції Радіо “Свобода”: “Наша головна мета, концепція нашого телебачення – донести до мешканців Криму, не тільки до кримських татар, а до всіх – проблеми нашого народу, культуру, історію і правду про наш народ”. За його словами, журналiсти каналу АТР також збираються працювати над вiдродженням рiдної мови i культури кримськотатарського народу, висвiтлювати найактуальнiшi питання життя пiвострова.

До першого ефіру кримськотатарського телеканалу АТР залишаються лічені хвилини.
Планується, що в буднi днi глядачi дивитимуться випуск новин "Заман". В ефiрi телеканалу показуватимуться розважальнi концертнi програми. Крiм того, глядачi нового телеканалу побачать цикли програм, присвячених депортацiї кримських татар, ветеранам нацiонального руху, а також програми, що висвiтлюють питання релiгiї та моральностi. Надалi планується створення циклу програм, пов''язаних з iсторiєю i топонiмiкою Криму, а також програм, присвячених питанням толерантностi та мiжнацiонального миру на пiвостровi.

Голова Республіканського комітету з інформації АРК Шевкет Меметов каде, що кримські татари мріяли про своє телебачення десятиліттями і лише в незалежній і демократичній Україні це стало можливим: “Створення та організація цієї нової телекомпанії – це велика подія, подія не тільки для сешканців Кримського півострова, для України, для журналістів, які тут працюватимуть, висвітлюватимуть події, що відбуватимуться в нашому суспільстві. Це – подія, насамперед, для кримських татар”.
XS
SM
MD
LG