Доступність посилання

ТОП новини

Про Януковича, його нелегітимність та заяви Юлії Тимошенко.


Тетяна Ярмощук Київ, 4 вересня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – У переддень відкриття сесії Верховної Ради Юлія Тимошенко оголошує про нелигітимність уряду Віктора Януковича. При цьому лідерка БЮТу посилається на закон “Про особливості звільнення з посад осіб, які суміщають депутатський мандат з іншими видами діяльності”. Партія регіонів, природно, вважає уряд цілком легітимним.

Брифінг Юлії Тимошенко. 4 вересня 2006 р.
Віктор Янукович ще й до сьогодні не склав повноважень, він суміщає посади і в законодавчій і у виконавчій владі. Це констатувала сьогодні на брифінгу лідерка БЮТу Юлія Тимошенко:

“Був ухвалений закон 2783-4 “Про особливості звільнення з посад осіб, які суміщають депутатський мандат з іншими видами діяльності”. Відповідно до ст.5 цього закону, акт про призначення особи, яка є народним депутатом на посаду, що є несумісною з депутатським мандатом втрачає чинність без будь-яких додаткових рішень через 20 календарних днів від дня його видання, якщо повноваження народного депутата не припинені в установленому порядку законі”.

Пані Тимошенко наголошує, якщо прем’єр нелегітимний, то й незаконною є діяльність усього уряду та документів, ним підписаних. Кабінет Міністрів Віктора Януковича втратив легітимність 25 серпня.

То тепер, переконана Юлія Тимошенко, Верховна Рада має внести кандидатуру нового керівника уряду, а Президент знову має можливість розпустити парламент.

Партія регіонів такі заяви лідерки опозиції відкидає. Ось що з цього приводу говорить одна з лідерів регіоналів Раїса Богатирьова: “Є відмінності між бажаним і дійсним. Дійсним є те, що уряд діє відповідно до нової Конституції. Бажаним – бажання Юлії Тимошенко, щоб цей уряд вважався нелегітимним. Відповідно до Конституції, уряд є легітимним. І діє в рамках нових змін до Конституції”.

Не бачить загрози для нинішнього урядового Кабінету і спікер парламенту Олександр Мороз: “Цей закон ухвалювали до внесення змін до Конституції. Сьогодні ж Конституція чітко регламентує порядок позбавлення депутатського мандата”.

Тим часом, БЮТ планує направити звернення до Президента вже сьогодні. Блок Юлії Тимошенко має намір також звернутися до суду.
XS
SM
MD
LG