
Могутнім викликом, який “забирає хліб” у поштарів, є Інтернет та електронна пошта. Далі голова Керівної ради Асоціації європейських державних поштових операторів “ПостЄвропа” Бернар Дам’єн:
“Західноєвропейські країни із року в рік втрачають обсяги паперової пошти. Цей спад становить 1-2 відсотки щороку. Але слід врахувати, що, наприклад в Голландії одна особа в середньому щороку отримує більше ніж 500 листів. І якщо ви порівняєте з Туреччиною, де одна особа на рік отримує лише 13 листів. Ви зрозумієте, що в західних країнах існує більше підстав для зменшення обсягів паперового листування ніж, скажімо, в східноєвропейських країнах.”
Щоправда, в Україні також дедалі більше людей надають перевагу віртуальному спілкуванню електронними листами. Говорить генеральний директор державного підприємства “Укрпошта” Ігор Кравець:
“Є переорієнтація письмової кореспонденції. Приватної стає менше, більше стає виробничої, рекламної, для громадських послуг і таке інше. І в цей період, коли у нас були виборчі періоди масові, у нас був ріст. Ми просто раділи, що у нас росте письмова кореспонденція. Зараз знов пішов спад. Тому ми активно працюємо з компаніями, які займаються розсилкою різною рекламної продукції.”
Жорсткіша конкуренція змушує поштарів всього світу бути гнучкішими. Вже зараз, окрім традиційних поштових послуг, у поштовому відділенні можна отримати грошовий переказ, пенсію, кредит, застрахуватися, скористатися тим же Інтернетом, оплатити рахунок тощо. І це не межа, запевняють учасники Асамблеї.