
Каже прес-секретар представника Президента у Криму Людмила Мохова: “За таких обставин, вважає Постійний представник, існування Заяви Верховної Ради Автономної Республіки Крим від 6 червня, в якій Верховна Рада АРК висловила протест з приводу присутності підрозділів збройних сил США та НАТО на території автономії, виступила за оголошення Криму територією без НАТО і вимагала скасувати проведення військових навчань «Сі-Бриз-2006» на території Криму - це не тільки суперечить засадам державної політики України, але й суперечить чинному українському законодавству”.
Прес-секретар кримського спікера Ірина Пензякова каже, що звернення Геннадія Москаля у Верховній Раді автономії отримали, але до порядку денного вересневої сесії питання скасування червневої Заяви щодо НАТО не включали і включати не збираються: “Лист від Геннадія Москаля надійшов до Верховної Ради Криму 4 вересня. Але воно не виноситиметься на розгляд депутатів, оскільки керівництво Верховної Ради автономії не вважає за потрібне відмовлятися від своїх заяв, зроблених раніше. І керівники парламенту наголошують, що пану Москалю не вдасться примусити їх полюбити НАТО”.
Тим не менш, Геннадій Москаль, як заявила його речник Людмила Мохова, має намір і далі наполягати на тому, щоб спікер кримського парламенту Анатолій Гриценко ініціював скасування згаданої заяви. Нагадаю, що раніше представник президента де через суд, а де власним впливом домігся, що сім місцевих рад скасували свої рішення, якими оголошували території своїх громад “вільними від НАТО”. Тепер черга за кримським парламентом.