Доступність посилання

ТОП новини

Британці з`ясували, що мозок підлітків працює інакше, ніж у дорослих, а американські вчені знають, як заохотити до самознищення ракові клітини.


Мар’яна Драч Київ, 12 вересня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Британські вчені змогли підтвердити те, що батьки і вчителі знали давно: мозок підлітків працює інакше, ніж у дорослих. У чому полягає головна різниця? І як саме американські вчені пропонують протидіяти раку?

Сканування мозку засвідчило, що ділянка, яка відповідає за почуття провини і співпереживання, значно пасивніша у підлітків, ніж у дорослих. Такі дані навряд чи здивують людей, які проводять багато часу з молоддю, але лондонські вчені вперше змогли це продемонструвати наочно. Їхнє відкриття, на думку колег, є важливим ще й тому, що доводить: усвідомлення впливу власних вчинків на інших людей розвивається поступово. А ділянка мозку, яка відповідає за співпереживання, розвивається повільніше, ніж інші частини мозку. Доктор Джей Ґідд з вашингтонського Інституту психічного здоров''я зауважує, що дозрівання не обов`язково збігається із двадцятим роком народження: у багатьох людей мозок повністю розвивається років десь у двадцять п`ять.

А вже після сорока років мозок починає зменшуватися. Вчені досі не можуться пояснити, чому це стається: чи старші люди вдосконалюються у тому, що роблять щодня, чи навпаки – через це складно засвоюють нове.

Американські вчені кажуть, що знають, як можна заохотити ракові клітини до самознищення. Результати такого дослідження цього тижня має презентувати у Сан-Франциско Американське товариство раку. Справа в тому, що наше тіло має власні захисні механізми, але вони перестають працювати, коли тіло вражає рак. Співавтор дослідження, Доктор Пол Герґенротер з Іллінойського університету в Урбана-Шампейн каже Радіо Свобода, що він та його колеги знайшли шлях, як знову підштовхнути організм до відновлення. Проаналізувавши понад 20 тисяч хімічних сполук, вчені виявили білок під назвою Пі Ей Сі –1. Продовжує доктор Поль Герґенротер:

"Пі Ей Сі-1 дуже ефективна сполука. Вона знищує ракові клітини в тисячу разів ліпше, ніж сусідні клітини без раку".

Перші випробування на тканині, враженій раком прямої кишки, були успішними, так само, як і експерименти на мишах з раком легенів і грудей. Проте вчені попереджають, що ліки від раку будуть готові ще нескоро. Лише клінічні випробування триватимуть іще принаймні кілька років.
XS
SM
MD
LG