Доступність посилання

ТОП новини

Україна втратила можливість отримати позитивний сигнал щодо вступу в НАТО


Про це повідомив міністр закордонних справ України Борис Тарасюк, коментуючи заяви прем’єра Януковича у Брюсселі про неготовність України приєднатися до Плану дій з членства в НАТО

Раніше, каже Тарасюк, була надія, що Янукович підтвердив курс, про який знали у ЄС та НАТО про наміри України щодо євроінтеграції.

А тепер навряд чи на саміті в Ризі ухвалять позитивні для Києва рішення, - вважає глава українського МЗС.

Борис Тарасюк наголосив, що позиція глави українського уряду ще не означає, що Україна не має шансів вступити до північноатлантичного Альянсу.

Раніше МЗС заявляло, що Віктор Янукович не має повноважень визначати зовнішню політику України.

Радник Президента з юридичних питань Микола Полудьонний сьогодні заявив, що прем’єр Янукович мав повідомити у Брюсселі про готовність України приєднатися до Плану дій Україна-НАТО:

“Те, що Кабінет Міністрів мав подати у Брюсселі сигнал, щодо приєднання до Плану дій про членство у НАТО, це питання дуже чітко прописано у двадцять сьомому пункті Універсалу. Така ситуація може бути, що хтось із тих, хто підписав Універсал відмовляться від його виконання. Ц означає зміну політичних розкладів, зміну ситуації у Верховній Раді, а в цілому зміну ситуації у взаємовідносинах всього трикутника: Президент-парламент-Кабінет Міністрів”.

Учора перебуваючи у Брюсселі Віктор Янукович заявив про неготовність України почати виконувати План дій про вступу у НАТО.
XS
SM
MD
LG