Доступність посилання

ТОП новини

День в історії 5 жовтня.


Віктор Недоступ Київ 5 жовтня 2006 (RadioSvoboda.ua) – 5-го жовтня у Франції відбувся так званий “похід торговок на Версаль”, кубинський льотчик втікач спонукав США кардинально змінити концепцію протиповітряної оборони, а Муамар Каддафі розчарувався у панарабській ідеї.

5-го жовтня 1434 року. Після вигнання до Флоренції повернувся банкір Козімо Медичі (Старший). Перемігши своїх опонентів, він взяв владу в місті у свої руки, формально не займаючи жодної суспільної посади. Завдяки своєму багатству Козімо Старший безпосередньо впливав на політику Флоренції і за короткий час продемонстрував здатність Флоренції бути рівною, а в ряді випадків і сильнішою за сусідні феодальні князівства.

1789. Близько 7 тисяч жінок з передмістя Сент-Антуан і базарного кварталу Парижа вирушають до Версалю; до них приєднується 20 тисяч солдатів Національної гвардії, і ранком наступного дня демонстранти проникають в покої королеви і змушують короля прийняти рішення Установчих зборів, а ще через день - всю королівську сім''ю переїхати в Париж. Установчі збори заявили, що вони не можуть бути відокремлені від короля, а отже - змушені також відправитись до столиці.

1813 - В ході війни 1812 року об''єднані англо-індіанські війська зазнають поразки від американської армії у битві біля Онтаріо (Канада). У бою гине Текумсех, вождь племені шовні, організатор і лідер міжплемінного індіанського союзу в боротьбі проти білих поселенців, що силою витісняли індіанців з їх земель. Після його смерті опір індіанців стає хаотичним, і невдовзі їх витісняють на західний берег Міссісіппі.

1969 - Кубинський пілот-перебіжчик входить в американський повітряний простір і садить свій літак, МИГ-17, на військовій базі поблизу Маямі (штат Флорида). І все це, коли на базі стоїть президентський літак і всі чекають на Річарда Ніксона. Інцидент спричиняє скандал в міністерстві оборони і змушує американців кардинально змінити систему ППО країни.

А у 1998 - Лівійський керівник Муаммар Каддафі розчарувався у панарабській ідеї. Вона так і не стала реальністю через сепаратизм лідерів арабських країн. Каддафі висунув нову глобальну ідею, ідею панафриканізму: "Я хотів би, щоб Лівія стала чорною країною. Тому я рекомендую лівійським чоловікам одружуватись лише з чорними жінками, а лівійським жінкам виходити заміж виключно за чорних чоловіків".
XS
SM
MD
LG