Доступність посилання

ТОП новини

У Німеччині забили на сполох – кількість правоекстремістських злочинів зросла.


Надія Кандиба Німеччина, 25 жовтня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - У Німеччині знову заговорили про коричневу небезпеку. За даними федерального міністерства внутрішніх справ, за перші вісім місяців цього року кількість злочинів із застосуванням сили, що їх вчинили праві екстремісти, зросла на 25% у порівнянні з минулим роком. Голова Центральної ради єврейських громад у Німеччині Шарлотте Кноблох навіть згадала в цьому зв''язку ситуацію, що склалася в країні після 1933-го року.


„Антисемітські та праворадикальні атаки набули такої очевидності й агресивності, що вони вже примушують згадати про час після 1933-го року”, - заявила в Берліні голова Центральної ради єврейських громад у Німеччині Шарлотте Кноблох. Зростання кількості інцидентів, таких, як, наприклад, спалення в східнонімецькому містечку Претцін щоденника Анни Франк, свідчать, що вже йдеться не про окремі випадки. Анна Франк – єврейська дівчинка з Амстердама, яка впродовж всього часу, поки її родина переховувалася від нацистів, вела щоденник. Анна загинула в одному з концтаборів у п''ятнадцятирічному віці. З огляду на активізацію праворадикальних кіл у Німеччині політики виступили за вироблення ефективнішої стратегії в боротьбі з неонацистами. Соціал-демократи пропонують скликати для цього саміт демократичних сил. Говорить представник СДПН Себастіан Едаті:

„Такого не повинно бути, щоб на федеральному рівні ми надавали підтримку різним ініціативам, а на місцях закривали молодіжні центри. Кожний закритий такий центр – це внесок у посилення правого екстремізму в Німеччині, оскільки праві ектремісти йдуть туди, де бракує демократичної роботи з молоддю”.

Голова спілки „Покажи своє обличчя” Уве-Карстен Хайе звернув увагу на те, що на сході Німеччини є регіони, де крім офісів праворадикальної Націонал-демократичної партії нема жодних інших установ, які б опікувалися проблемами населення. Він виступив за вироблення довготермінової стратегії, щоб, як сказав Хайе, „відвоювати цей простір”.

Більшість політичних партій у Німеччині, однак, вважають ідею проведення демократичного саміту невдалою. Замість цього християнські демократи та ліберали пропонують посилити переслідування неонацистів з боку правоохоронців та більше займатися політичною освітою. Представник Християнсько-демократичного союзу Вольфґанґ Босбах, зокрема, сказав:

„Нам не бракує самітів. Ми вже достатньо проводимо їх. Що нам потрібно, так це рішуче втручання в ситуацію. Саміт же не допоможе приборкати жодного правого радикала”.

„Зелені”, у свою чергу, вимагають довгострокового забезпечення державним фінансуванням антинеонацистських ініціатив, що допоможе посилити громадянське суспільство. Водночас голова союзу „Проти забуття – за демократію” Йоахім Ґаук застеріг від того, щоб віддавати програми з боротьби з правим екстремізмом до рук місцевої влади. На його думку, такими програмами й надалі має опікуватися центральна влада. Ґаук припустив, що чимало комун, щоб не зіпсувати свій імідж, ніколи з власної ініціативи не попросять гроші для антинеонацистських проектів.
XS
SM
MD
LG