Доступність посилання

ТОП новини

США і Росія підписали двосторонній протокол щодо вступу Росії до СОТ


Сергій Драчук Прага, 20 листопада 2006 (RadioSvoboda.ua) — США і Росія підписали двосторонній протокол щодо вступу Росії до Світової організації торгівлі. Тепер Москва, ймовірно, має шанси закінчити процедури вступу до СОТ улітку наступного року.

Протокол підписали в кулуарах саміту організації Азійсько-Тихоокеанської економічної співпраці у столиці В’єтнаму Ханої торговельний представник США (урядовець, відповідальний за зовнішню торгівлю) С’юзан Шваб і міністр економічного розвитку і торгівлі Росії Ґерман Ґреф.

«Це дуже істотна подія для інтеграції Росії в усесвітню економіку, це історичний крок — останній крок, який означає повернення Росії на ринкові засади функціонування в світовій економіці і можливість рівної конкуренції на світовому ринку», — заявив Ґреф.

Відсутність угоди зі США досі була найбільшою перешкодою на шляху Росії до Світової організації торгівлі. Росія намагається вступити до СОТ із 1994 року.

Попереду є ще перешкоди Перш ніж Росія зможе стати членом СОТ, їй, серед іншого, треба підписати двосторонні протоколи ще з кількома країнами.

Зокрема, Грузія через останні конфлікти з Росією відкликала свій підпис під уже укладеною двосторонньою угодою й погрожує вдатися до права на вето на вступ Росії до СОТ. Ґерман Ґреф, проте, вважає, що найближчим часом Росії вдасться домовитися з Грузією.

У СОТ — до наступного літа?

Москва також має підписати багатосторонню угоду з СОТ загалом. За оцінками російського міністра, це може протривати близько півроку.

Проте він відмовився робити точні прогнози і лише висловив сподівання, що таку угоду вдасться укласти до липня наступного року.

Задоволені й президенти США і Росії, які теж зустрічалися в неділю в Ханої. Владімір Путін, наприклад, заявив: «Праця була складна й тривала, ми протягом п’яти років напружено працювали з протоколом про приєднання Росії до Світової організації торгівлі, і сьогодні вона з успіхом закінчилася. Мушу наголосити, що це було б неможливо, якби на експертному рівні і з американського, і з російського боку не виявили доброї волі, фаховості й ділового підходу в перебігу переговорів».

Він також висловив вдячність Джорджеві Бушеві за його «політичну волю» до підписання протоколу.

Підписану нині американсько-російську домовленість іще мають ратифікувати парламенти обох країн. Деякі оглядачі прогнозують, що нова демократична більшість Конґресу США може помітно утруднити цю процедуру.
XS
SM
MD
LG