Доступність посилання

ТОП новини

Британська преса: загадка отруєння Олександра Литвиненка стає дедалі більш таємничою.


Олекса Семенченко Лондон, 23 листопада 2006 (RadioSvoboda.ua) — Усі провідні британські газети і далі присвячують багато уваги отруєнню колишнього агента російських спецслужб, а нині дисидента й критика президента Путіна Олександра Литвиненка. Преса звертає увагу на суперечливі заяви і щодо причини його отруєння, і щодо того, хто може бути відповідальним за це.


Британський щоденник “Times” пише про «таємничого росіянина», з котрим, як з’ясувалося, колишній агент російської ФСБ Олександр Литвиненко зустрічався в день свого отруєння. Газета повідомляє, що поліція вважає цю людину, яка представилася Литвиненкові лише як «Владімір», головним підозрюваним у цій справі: «Пан Литвиненко сказав детективам Скотланд-Ярду, що домовився зустрітися з давнім приятелем, але, на його здивування, на зустріч з’явився ще один чоловік. „Владімір“ супроводжував колишнього кремлівського охоронця Андрея Луґового до готелю. Пан Литвиненко сказав поліції, що в нього викликала підозру поведінка „Владіміра“, який нічого не розповів ні про себе, ані про причину свого приходу на зустріч, що планувалася як приватна».

“Times” також зазначає, що таємничий росіянин кілька разів наполягав на тому, щоб Литвиненко випив чаю. Проте дізнатися більше подробиць про цю зустріч поліція не може через критичне погіршення стану здоров’я Литвиненка.

Життя Литвиненка під великою загрозою

Саме про велику загрозу життю Литвиненка пише інший британський щоденник “Guardian”. Видання цитує друга росіянина, Алекса Ґольдфарба, який заявив: «Уночі його стан дуже погіршився, і його нині підключили до машини підтримки життєдіяльності. У нього катастрофічно впав тиск і, можливо, відбулася зупинка серця».

А згідно з “Daily Telegraph”, дивно виглядають суперечливі заяви лікарів щодо причини хвороби Литвиненка. Зокрема, в останній заяві директора служби реанімації лікарні University College Hospital Джеффа Беллінґана мовиться: «Тепер ми впевнені, що причиною стану здоров’я пана Литвиненка не є важкий метал на кшталт талію. Радіоактивне отруєння також мало ймовірне. Незважаючи на численні аналізи, ми все ще не в змозі визначити причини його стану». Раніше лікар-токсиколог Джон Генрі стверджував, що причиною отруєння Литвиненка є радіоактивний талій.

У непричетність Москви не вірять

Ще одна стаття в “Times” ставить під сумнів заяви, що лунають із Москви про непричетність до замаху на Литвиненка: «Ці заяви мало послаблюють занепокоєння, що Кремль і надалі готовий застосовувати за кордоном силу проти своїх ворогів. Цього року російська Дума ухвалила закони, що дозволяють главі держави застосовувати спеціальні з’єднання для ліквідації осіб, які розглядаються як загроза для безпеки Росії, де б вони не перебували».

Газети також звертають увагу, що в документах, які передав Литвиненкові в день отруєння його італійський інформатор Маріо Скарамелла, попереджалося: вони обидва і вбита російська журналістка Анна Політковська потрапили у список осіб для ліквідації російськими спецслужбами.
XS
SM
MD
LG