Доступність посилання

ТОП новини

День в історії 4 грудня.


Віктор Недоступ Київ, 4 грудня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - 4 грудня стартувало перше в світі метро, Зігмунд Фройд опублікував своє “Тлумачення снів”, в Угарщині радянські війська жорстоко придушили громадянські протести, а в Радянському союзі заснували комітет з прав людини.

4-го грудня 1791го року біля форту Уейн на ріці Уабаш (нині - штат Індіана) армія генерала Артура Клера, губернатора Північно-Західної території, зазнала поразки від об''єднаних загонів індіанських племен маямі, уайндотів, ірокезів, шовні, делаверів, охібва і потаватомі. Індіанців очолював вождь Маленька Черепаха. Загинуло 623 військових і 258 було поранено. Це найбільша поразка, яку коли-небудь американська армія зазнавала від індіанців.

1890 – В Лондоні відкриваеться перша у світі підземна електрична залізниця. Лінія, завдовжки у 6 кілометрів сполучає два вокзали і мае назву Metropolitan Railway ("Столична залізниця"), від скорочення і пішла назва підземок "метро". Перший пасажир метро – принц Уельський, майбутній король Великої Британії Едуард VII.

1899 – У Відні виходить друком знаменита книга Зігмунда Фройда "Тлумачення снів". Її вплив на людство спеціалісти порівнюють лише з творами Карла Маркса та Чарльза Дарвіна. Хоча перший наклад в 600 примірників вдалося продати аж за 9 років.

1946 – У Парижі засновано Організацію Об''єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО).

1956 – Угорщина. Після двох тижнів демонстрацій, сутичок з властями та політичної нестабільності, радянські війська танками придушують громадянський протест і повалюють владу прем''єра Імре Надя. В Будапешті радянські збройні сили застосувують вогонь проти мирного населення, це викликає збройний спротив і призводить до загибелі, за неофіціфними даними, близько 25 тисяч мадяр і 7 тисяч радянських солдат; більше чверті мільйона угорців змушені втекти до Австрії, а сам Імре Надь шукає притулку в посольстві Югославії.

1970 – В Радянському Союзі засновано Комітет прав людини - академік Андрій Сахаров, Андрій Твердохлібов і Валерій Чалідзе підписують статут організації. У 1971 році до них приєднується Ігор Шафаревич.

А у 1995му з наміром в одиночку добратись до Південного полюсу Землі з чилійського міста Пунта-Аренас в район антарктичної затоки Геркулес на невеликому літаку вилетів 44-річний російський мандрівник Федір Конюхов. Він досягнув мети в ніч на 7 січня 1997 року. Тобто, в житті завжди є місце подвигу.
XS
SM
MD
LG