Доступність посилання

ТОП новини

Ціни на пальне в Україні: прогнози експертів.


Сергій Собуцький Київ, 11 грудня 2006 (RadioSvoboda.ua) — Не так давно уряд Віктора Януковича відрапортував про успіхи в зниженні цін на світлі нафтопродукти в Україні. Стабільність на ринку пального прогнозували на наступні 4-6 місяців. Та фактично одразу із запровадженням нових цін почали надходити повідомлення про зникнення в деяких регіонах із вільного продажу найпопулярнішого 95-го бензину, а в деяких областях ціни на пальне пішли вгору. То якою ж буде ціна нафтопродуктів в Україні і чи не відчуватиметься їхній дефіцит?


Український уряд, запроваджуючи нові ціни на пальне, розраховував насамперед на стабільність цін на нафту на світовому ринку. Але, як зазначають експерти, світовий ринок нафти є досить нестабільною системою: спрогнозувати щось достеменно, а тим більше на тривалий час, доволі складно.

Усупереч очікуванням українських чиновників керівники організації країн — експортерів нафти (ОПЕК), за прогнозами оглядачів, на зустрічі 14 грудня можуть ухвалити рішення скоротити видобуток нафти. Це призведе до здорожчання чорного золота. Для України, звісно, також.

Можливо, скорочення видобутку нафти й не буде

У тому, що країни ОПЕК таки зменшать видобуток нафти, не впевнений виконавчий директор компанії «Юпеко» Сергій Куюн. Якщо ж таке рішення все ж ухвалять, навряд чи всі члени ОПЕК виконуватимуть його, зазначив Сергій Куюн в інтерв’ю Радіо Свобода: «Самі країни ОПЕК часто не дотримуються цих домовленостей. Нинішні ціни просто фантастичні у порівнянні з тими, які були 2-3 роки тому. Країни-експортери зароблять шалені гроші. Багато з них зацікавлені у видобуванні якомога більшої кількості нафти,щоб продавати і заробляти гроші».

Сергій Куюн не прогнозує дефіциту нафтопродуктів і значного зростання їхньої ціни в Україні: «Питання дефіциту на порядку денному не стоїть і близько. Щодо цін, то найближчим часом не виключено, що буде невелике підвищення, десь 5-15 копійок за літр, оскільки упродовж останнього місяця світовий ринок виріс на 9%».

Тим часом ціни можуть зберегтися; що буде навесні, не знає ніхто

Не прогнозує значного підвищення цін на нафтопродукти і експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь. За його словами, світові ціни на нафту залишатимуться стабільними, найголовніше ж наразі — не змінювати податкові зобов’язання нафтопереробників в Україні: «Якщо це не зміниться, то ціни у нас залишаться такими, які залежать від цін у регіоні. Враховуючи те, що ціна на світовому ринку на нафту знизилась і, ймовірно, буде залишатись на тому ж рівні, ціни в Україні суттєво не зміняться».

Водночас ніхто не береться прогнозувати рівень цін навесні, коли розпочнуться сільськогосподарські роботи.

Тим часом Прем’єр-міністр Віктор Янукович укотре пообіцяв, що Кабмін стабілізує ціни на нафтопродукти і припинить їхнє необґрунтоване підвищення.
XS
SM
MD
LG