Доступність посилання

ТОП новини

Новий скандал навколо національного заповідника «Хортиця».


Дімітрій Клименко Запоріжжя, 30 листопада 2006 (RadioSvoboda.Ua) — Нацiональний заповiдник «Хортиця», що на Запоріжжі, з порушеннями законодавства використав близько 1,38 мільйона гривень з держбюджету. Таке керівництву Національного заповідника інкримінує Тендерна палата України. Цікаво, що перевірка ефективності витрат державних коштів відбувалась як громадський контроль.

Предметом дослідження ТПУ стала обґрунтованість проведення керівництвом острова «Хортиця» процедури реставраційно-реабілітаційних робіт з укріплення узбережжя острова на території пам’яток археології. За словами представників Тендерної палати, кошторис замовника на 2005 рік не надали. Також на офіційному сайті Тендерної палати з’явилась інформація, що дiї керівництва Національного заповідника можуть мати ознаки суспiльно-небезпечних дiй, які визначені 364 статтею Кримiнального кодексу України – перевищення службових обов’язків. Представник Тендерної палати України Андрій Васейко заявив: «Здивувало те, що посадові особи Національного заповідника "Хортиця" не надали всіх необхідних документів для дослідження. Як вказували фахівці ТПУ, зазвичай така схема застосовується для покривання чи з надією, що певні правопорушення не будуть виявленні».

Директор каже, що це – провокація, в облдержадміністрації обіцяють розглянути питання

У свою чергу директор національного заповідника «Хортиця» Костянтин Сушко спростував цю інформацію, додавши, що це чергова провокація стосовно керівництва острова «Хортиця». Пообіцявши дати коментар з цього приводу, він свого слова не дотримав.

У призначений на інтерв’ю час радник директора Національного заповідника несподівано заявила, що пан Сушко терміново поїхав на об’єкт, а мобільний не відповідає. У Запорізькій облдержадміністрації були здивовані інформацією, що з’явилась на офіційному сайті ТПУ. Запорізькі високопосадовці кажуть: якщо якісь перевірки Тендерною палатою і проводились, то виключно дистанційно, тобто без відома самого керівництва заповідника. Сьогодні в облдержадміністрації проведуть нараду у цій резонансній справі. Виконувач обов’язків першого заступника голови ОДА Олександр Бережний зазначив: «На сьогодні я запросив з усіма матеріалами директора Національного заповідника Костянтина Сушко, і детально ми детально розглянемо цю ситуацію. Якщо буде підтвердження цій інформації, будуть прийматись жорсткі заходи».

Представники Тендерної палати наголошують на тому, що найближчим часом вкрай необхідно в повному обсязі провести ревiзiю фiнансово-господарської дiяльностi Нацiонального заповiдника «Хортиця» та визначити точну суму збиткiв, завданих державі. Однак, за словами тендерників, це будуть, найімовірніше, робити вже правоохоронні органи.
XS
SM
MD
LG