Доступність посилання

ТОП новини

Секретаріат Президента підсумував рік. І дав завдання уряду.


Тетяна Ярмощук Київ, 28 грудня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Секретаріат Президента та Рада національної безпеки та оборони України підсумували сьогодні свою діяльність упродовж 2006 року та поділилися планами на наступний рік.


Перші за час Незалежності України прозорі вибори. Цей факт команда глави держави називає найбільшим цьогорічним досягненням. До проблем року, що минає, вони відносять недосконалість змін до Основного Закону. Вдосконалити Конституцію має спеціальна комісія, створена Президентом. На думку керівника президентського Секретаріату Віктора Балоги, ця комісія має запрацювати вже на початку нового року: "Є підписаний указ Президента, яким створено комісію, і Президент має велике бажання, щоб туди приєдналися працювати і представники законодавчого органу, і представники уряду. Я вважаю, що після святкування буде знайдене порозуміння, бо вести конституційний процес лише у межах парламенту – це не та річ, яка дасть можливість врахувати позицію всього українського політикуму. Є указ, є створена комісія, думаю, що вона буде заповнена після нового року, запрацює".

Президент прагне співпраці з урядом

Віктор Ющенко створив цю комісію у кінці листопада і закликав Голову Верховної Ради, Прем''єр-міністра та лідерів парламентських фракцій запропонувати кандидатури для включення до неї.

Представники Секретаріату глави держави закликають Кабінет Міністрів до співпраці і наголошують, що країну очолює Президент. За словами заступника Секретаріату Президента Арсенія Яценюка, Віктор Ющенко доручив підготувати вето на закон “Про Кабінет Міністрів”, який Верховна Рада ухвалила минулого тижня, не врахувавши пропозиції Президента та опозиції: "86 поправок Президента, які були внесені до цього закону, взагалі не були підтримані Верховною Радою. Позиція полягає у наступному. Є ключова відмінність в ідеології між законом, який запропонував Президент, і між законом, який запропонував уряд. Примітивне переписування норм уже чинної Конституції і урізання чи додавання тих чи інших повноважень, які не притаманні органу виконавчої влади, не є адекватним підходом до цього закону”.

Учора Прем’єр-міністр Віктор Янукович зазначив, що постанову Верховної Ради щодо збільшення соціальних видатків виконати надзвичайно важко. Сьогодні на цю заяву відреагував Арсеній Яценюк: "За змінами до Конституції, постанова Верховної Ради є актом, обов’язковим до виконання Кабінетом Міністрів України. Мова йде не про ухвалення декларативного рішення, мова йде про ухвалення формально-юридичного, обґрунтованого, обов’язкового рішення, яке має виконати уряд у встановлені даною постановою терміни. Умовою підписання Державного бюджету на 2007 рік, яка була висловлена від Президента України, було підвищення соціальних стандартів. Такі соціальні стандарти ухвалені відповідною постановою”.

СОТ – за урядом

Арсеній Яценюк відзначив також, що Президент зробив усе необхідне для вступу України до СОТ. Тепер, каже пан Яценюк, слово за Кабінетом Міністрів, який має внести низку змін до своїх нормативно-правових актів – від ветеринарної медицини і до прав інтелектуальної власності.
XS
SM
MD
LG