Доступність посилання

ТОП новини

Чергова зміна керівництва чи рейдерство? Київський ринок «Житній», що на Подолі, – нова жертва?


Олексій Крапивко 9 січня 2007 року (RadioSvoboda.Ua)— У Києві міська адміністрація захопила Житній ринок. Про це заявив екс-директор цього комунального підприємства Віктор Москаленко. Міська ж влада заявляє: керівництво ринку краде гроші і не сплачує податків.

На початку грудня минулого року додаток “екс” до своїх посад отримали 6 працівників ринку “Житній”. Серед них директор, його заступник та головний бухгалтер.

Екс-директор Віктор Москаленко вважає дії влади незаконними: «Київський міський голова Черновецький видав розпорядження про звільнення мене з посади директора нібито за порушення використання майна та коштів територіальної громади міста Києва. Цей запис у розпорядженні не відповідає фактичним обставинам за справою».

Причина ж — бажання міської влади захопити землю, де розташований ринок, а це понад гектар, вважає пан Москаленко.

Також екс-директор повідомив про незаконні дії тимчасового керівництва, призначеного міським головою: «Новий директор уже встигла за цей час накупити комп’ютерів невідомо скільки. Мобільних телефонів безлімітних. Тобто ринок буде сплачувати за все це. Охорона! Ну, за 21 рік моєї роботи я не міг собі уявити, що біля мене має бути якась охорона. Яка повинна охороняти мій кабінет.І якщо я виходжу до торгового залу, щоб охорона ходила за мною!»

Після перевірки кримінальну справу проти екс-директора закрили

За ініціативою Київської влади проти Віктора Москаленка була відкрита кримінальна справа у районній прокуратурі. Причина – ухиляння від сплати податків. Однак після відповідної перевірки справу закрили за відсутністю порушень.

Розкрадання майна та несплата податків і орендної плати до бюджету міста – основні причини звільнення керівництва ринку, вважає міська влада. Заборгованість комунального підприємства перед містом складає 1 мільйон 300 тисяч гривень, кажуть у мерії.

Деталі кореспондент Радіо Свобода хотів з’ясувати у заступника Київського голови Ірени Кільчицької. У прес-службі відповіли: " На жаль, ми зараз не зможемо Вам допомогти".

Колишнє керівництво ринку “Житній” вважає: боргу за оренду не існує. Підприємство користується власною землею і ніяких договорів оренди з містом не підписувало, каже екс-директор Віктор Москаленко. Не знайшло суттєвих порушень і контрольно-ревізійне управління. Про це свідчать результати позапланової перевірки наприкінці минулого року.

Отож до районних судів адвокатами Віктора Москаленка направлені позови щодо незаконності звільнення, порушення профспілкового законодавства та погроз з боку мерії на адресу звільненого керівництва.
XS
SM
MD
LG