Доступність посилання

ТОП новини
25 січня 2021, Київ 17:17

У Секретаріаті Президента не бачать правових підстав для оголошення референдуму про вступ України до НАТО і ЄЕП


Ці питання не можуть бути предметом референдуму, вважає заступник голови Секретаріату Ігор Пукшин. Як сказав він в інтерв’ю «5 каналові», він сподівається, що найближчим часом Президент подасть про це звернення до Конституційного суду.

Ці питання не можуть бути предметом референдуму, вважає заступник голови Секретаріату Ігор Пукшин.

Як сказав він в інтерв’ю «5 каналові», він сподівається, що найближчим часом Президент подасть про це звернення до Конституційного суду.

Наприкінці минулого року Центральна виборча комісія визнала підписи за проведення такого референдуму «за народною ініціативою». Ініціативу референдуму висунула Соціал-демократична партія України (об’єднана) ще 2005 року.

Тепер СДПУ(о) і Комуністична партія закликають Президента оголосити цей референдум. Прем’єр-міністр Віктор Янукович заявляє, що рішення ЦВК треба виконувати.

Натомість у Секретаріаті Президента створили робочу групу, яка вивчає законність проведення референдуму. Її очолив Ігор Пукшин.

За Універсалом національної єдності, Україна має вступати до НАТО за результатами референдуму. Але наразі про вступ України до НАТО не йдеться — Прем’єр-міністр Віктор Янукович відмовився приймати для України План дій щодо членства.

Україна вже кілька років бере участь у створенні Єдиного економічного простору поряд із Росією, Білоруссю і Казахстаном. Але вона вважає за неприйнятне для себе створення в цьому об’єднанні наддержавних органів, що суперечить її Конституції, і вступ до митного союзу ЄЕП, що може унеможливити її курс на вступ до Європейського Союзу. Натомість Україна пропонує в першу чергу якнайшвидше створити в ЄЕП зону вільної торгівлі без винятків і обмежень, на що не погоджується Росія.

Recommended

XS
SM
MD
LG