Доступність посилання

ТОП новини

Падіння на світових ринках: можливі наслідки для України.


Сергій Собуцький Київ, 28 лютого 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Учора індекс на Шанхайській біржі знизився на рекордні за останні 10 років 9 відсотків. Всі європейські індекси також знижувались. Оглядачі пов’язують це з негативними економічними показниками в США та занадто швидким розвитком китайської економіки. Що означатиме це для української економіки?

У вівторок на провідних фондових біржах світу відбулося найбільш значне падіння курсових індексів від часу обвалу ринку 11 вересня 2001 року. За підсумками торгів, зокрема, на Нью-Йоркській фондовій біржі індекс Доу-Джонса упав більш, ніж на чотириста пунктів. Американські оглядачі вже охрестити вчорашній день "чорним вівторком". У Європі теж спостерігалось падіння і почалися масові розпродажі акцій багатьох компаній.

Причина у Китаї?

До обвалу спричинився Китай, який учора пережив рекордне падіння індексів за останнє десятиліття – аж на 9 відсотків. Аналітики припускають, що таким чином китайський ринок відреагував на наміри влади посилити умови інвестиційної роботи на біржах з тим, щоб уникнути перегріву національної економіки. В інтерв’ю Радіо Свобода американський фінансовий аналітик Арт Хоґан сказав: «Китайський ринок, який нещодавно відкрився міжнародним інвесторам, скажімо, за останні 24 місяці, швидко виріс на понад 100 відсотків. Таким чином, ми говоримо про фондовий ринок, який був вищим на приблизно 13 відсотків за кілька останніх тижнів і раптом приблизно на 10 відсотків впав».

Вплив на Україну мав би бути мінімальним

За словами експерта Міжнародного центру перспективних досліджень Олександра Жолудя, опосередковано ситуація на світових ринках торкнеться і України, проте значного впливу очікувати не варто. В інтерв’ю Радіо Свобода Олександр Жолудь зазначив: “Через стрімкі зростання, які спостерігаються на китайському ринку, а також на багатьох ринках країн, що розвиваються, такі падіння на відсотки і навіть на понад 10 відсотків – не є критичними для країн. Це просто відбувається певна корекція”.

Сьогодні, за словами Олександра Жолудя, спостерігалось певне зниження індексу української головного торговельного майданчика – Першої фондової торговельної системи. Скорочення склало близько 3 відсотків, і це, на переконання експерта, не матиме значного впливу на українську економіку, оскільки з початку року індекс на біржі зріс на понад 50 відсотків. Тому, якщо з Вас сьогодні правили за картоплю на базарі на гривню дорожче і пояснювали це нестабільністю на світових фондових ринках, знайте, – продавець лукавив.

А фахівці, між тим, прогнозують доволі значні коливання на світових фондових ринках упродовж ще, принаймні, місяця, після чого ситуація стабілізується на попередньому рівні.

Тим часом, на китайській біржі припинилось падіння. Зокрема, Шанхайський індекс виріс майже на 4 відсотки.
XS
SM
MD
LG