Доступність посилання

ТОП новини

Комуністи готують референдум про НАТО.


Юлія Рацибарська Дніпропетровськ, 2 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) — У Дніпропетровську комуністи сьогодні організували акцію, яку назвали «народним вічем із питань проведення референдуму щодо НАТО».

Один з антиНАТОвських плакатів.
(©RadioSvoboda.Ua)
ОЛІМП — УкрСибБанк — Ленін
(©RadioSvoboda.Ua)
Людей зібрали на площі імені Леніна. Замість тисячі учасників, на яких розраховували організатори, прийшло дві з половиною сотні. В основному, це літні люди.

Пані Валентина тримає в руках плакат із написом: «Наша земля свята, їй не місце в НАТО».

«Люди мають знати, що НАТО — це війна, а війна українському народові не потрібна», — каже вона.

«А що Ви ще знаєте про НАТО?» — запитую.

«Знаємо, що це об’єднання з 49-го року діє як організація проти радянських країн», — переконана пані Валентина.

«Але Україна вже не радянська…» — нагадую.

«Правильно. Але справа в тому, що їхні ракети літатимуть над нами, і, хто знає, може, якась упаде на будинок», — доводить свою рацію пані Валентина.

25 березня комуністи хочуть провести в регіоні «референдум щодо НАТО». Імпровізовані скриньки виставлять на найбільших площах міст і районів.

Бюлетені для опитування вже надрукували. У них — два питання: «Чи підтримуєте Ви курс Президента Віктора Ющенка на вступ до НАТО?» і «Чи підтримуєте Ви відновлення взаємовигідних економічних зв’язків України з Росією, Білоруссю та Казахстаном у рамках Єдиного економічного простору?»

Результати будуть, наслідків — ні

Бюлетені для опитування.
(©RadioSvoboda.Ua)
Ініціатори «референдуму» визнають: результати заходу не матимуть юридичної сили, по суті це просто опитування громадської думки. Але голова фракції комуністів в обласній раді Юрій Осетров каже: «Ми хочемо донести до владних структур, які виступають за прискорення вступу до НАТО, позицію простих людей, і вони мають прислухатись. Десь 70—71% людей на Дніпропетровщині виступають проти».

Комуністи запевняють, що акція не пов’язана з підготовкою до можливих позачергових парламентських виборів. Це, кажуть вони, тільки відповідь на те, що вони називають «активізацією пропагандистської діяльності НАТО на українському просторі».

Акція проти НАТО як засіб «підняти настрій у народу»

«Я з Васильківки. Тригуб Валентин Іванович. Місія наша — прийти і підтримати ініціативу обкому компартії для організації референдуму. Обов’язково будемо проводити. У нас у центрі Васильківки є площа, там ми розгорнемо намети, і бажаючі проголосувати за те, що вони проти НАТО, можуть підійти, взяти бюлетені, проголосувати і вкинути в скриньку. Розраховуємо десь, що тисячі півтори», — ділиться планами один із комуністів.

«А у вас не виникають сумніви? Цей референдум по суті не матиме юридичної сили» — перепитую в активіста.

«Вірно. Але це підніме настрій у народу…»
XS
SM
MD
LG