Доступність посилання

ТОП новини

День в історії 7 березня.


Віктор Недоступ Київ, 7 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – 7 березня Іван Федоров відкрив друкарню, Німеччина увійшла в Рейнську область, новонароджена країна Бангладеш провела свої перші вибори, а верховний суд США визнав пародії самостійним жанром і пародисти відтоді не мусили платити тим, кого пародіюють.

7 березня 1274 року – У монастирі Фосса-Нуова у Південній Італії на 49-му році життя помер філософ-схоласт і теолог Фома Аквінський, систематизатор християнського богослов''я на основі вчення Арістотеля ("Сума теології").

1573 – Іван Федоров засновує у Львові друкарню.

1920 – Сирійський національний конгрес проголошує незалежність Сирії від Туреччини. Королем нової держави наступного дня обирають еміра Фейсала, одного з керівників антиколоніального руху. Однак уже через 4 місяці, у липні, владу короля повалять французькі війська.

1936 – Порушивши Версальський договір і Локарнські угоди, німецькі збройні сили окуповують демілітаризовану Рейнську область. Це початок територіального переділу Європи і фактично цим перекреслене рішення Версальського договору, підписаного за результатами Першої світової війни.

1973 – У Бангладешу – перші демократичні вибори. Муджиб Рахман, лідер бангладешського руху за незалежність і перший прем''єр-міністр країни, здобуває переконливу перемогу на загальних виборах. Наступного року Пакистан визнає незалежність Бангладешу, своєї колишньої західної провінції.

1987 – Перемігши за очками у 12-раундовому двобої Джеймса Сміта, "залізний" Майк Тайсон стає наймолодшим чемпіоном світу з боксу серед професіоналів-важковиків за версією World Boxing Council (WBC).

1992 – Після повалення президента Звіада Гамсахурдії в Тбілісі оголошують про створення нового органу влади, Державної ради, головою якої стає колишній глава Компартії Грузії Едуард Шеварднадзе.

1994 – Верховний суд США ухвалює рішення, за яким пародії на оригінальні роботи не є порушеннями авторських прав і не потребують отримання ліцензій чи дозволів від власників таких прав.

А у 1997 році в Единбурзі вчені вперше у світі вивели клоновану вівцю і назвали її Доллі. Овечка ця, як поняття, і досі турбує розум. Тривають дискусії, чи має людина право втручатися у «приватні» справи природи?
XS
SM
MD
LG