Доступність посилання

ТОП новини

Спроба №2. Що чекає на Короля та Огризка?


Тетяна Ярмощук Київ, 12 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) — Легітимні міністр закордонних справ та голова СБУ чи виконувачі обов’язків? Чи підтримають парламентарі Володимира Огризка та Віктора Короля на ці посади? Цього тижня Верховна Рада знову візьметься за кадрові питання.


Коаліція не визначилася, чи підтримуватиме кандидатури, запропоновані Президентом. Поки що позиція антикризовиків залишається незмінною.

За словами регіонала Дмитра Святаша, кандидатура Віктора Короля може бути приводом для дискусії, а шанси Володимира Огризка дорівнюють нулю.

«Ми зустрінемося вже на сесійному тижні — рада коаліції, а потім і власне коаліція — і будемо ухвалювати колегіальне рішення щодо цих кандидатур. Переконаний, що пан Огризко не може бути міністром закордонних справ за будь-яких умов», — вважає Святаш.

На шкоду Президентові

Своїм небажанням підтримувати кандидатуру Огризка антикризова коаліція ставить під сумнів право Президента визначатися з тими кадрами, які реалізують його повноваження — таку думку в інтерв’ю Радіо Свобода висловив нашоукраїнець Юрій Ключковський.

«Це ультиматум. Якщо вони обирають цей шлях, то доброго результату воно дати не може. Це виглядає на продовження тієї війни, яку коаліція веде проти Президента, намагаючись урізати його повноваження навіть порівняно з тими, які сьогодні записані в Конституції. Все це сумно та безнадійно з погляду послідовної політики держави. Все це означає, що конституційна війна, війна між коаліцією та Президентом триватиме», — заявляє Ключковський.

На шкоду й державі

Політолог Косить Бондаренко компроміс між Президентом та антикризовою коаліцією бачить у додаткових домовленостях, бо нинішнє становище, за його словами, шкодить Україні.

«Думаю, що це може бути таким компромісом, коли Король таки стане керівником СБУ, а щодо кандидатури керівника МЗС вестимуться додаткові консультації, дискусії, і врешті-решт антикризова коаліція та Президент зійдуться на прийнятній фігурі. На імідж України, звісно, це впливає. Вже і Росія, і Захід починають висловлювати стурбованість тим, що відбувається в Україні», — каже Бондаренко.

У кінці лютого коаліція провалила кандидатури Володимира Огризка та Віктора Короля. Небажання голосувати за Огризка антикризовики мотивували його «однополярністю», а за Короля — непричетністю до СБУ.

Попереднього голову Служби безпеки Ігоря Дріжчаного Верховна Рада звільнила у грудні. А колишній керівник МЗС Борис Тарасюк написав заяву про відставку у кінці січня після тривалої тяганини навколо легітимності його перебування на цій посаді.
XS
SM
MD
LG