Доступність посилання

ТОП новини

Україна з Росією відновлюють запуски ракет-носіїв "Дніпро"


Перший після аварії в липні минулого року старт ракети-носія «Дніпро» планують здійснити найближчим часом.

Перший після аварії в липні минулого року старт ракети-носія «Дніпро» планують здійснити найближчим часом.

Як повідомив у вівторок на прес-конференції керівник прес-служби Державного конструкторського бюро «Південне» Юрій Мошненко, наразі на космодром «Байконур» вже доправили супутники, які має вивести на орбіту ракета-носій. Дніпропетровські ракетобудівники вже виїхали на космодром для підготовка до запуску.

«Дніпро» має вивести на орбіту 16-18 супутників — єгипетський супутник «EgyptSat» розроблений та виготовлений у Дніпропетровську, а також супутники Саудівської Аравії та США.

У липні минулого року при запуску ракети-носія «Дніпро» сталася аварія, 18 супутників були зруйновані, у тому числі перший білоруський супутник «БелКА».

Фахівці з’ясували – причиною аварії стали порушення роботи двигуна. Шість попередніх пусків ракети-носія «Дніпро» були успішними та дозволили вивести на орбіту близько 40 супутників різних країн світу.

Ракета-носій «Дніпро» створена на базі важкої стратегічної ракети РС-20 «Воєвода» (на заході її називають SS-18 «Сатана»).

За виготовлення та комерційну експлуатацію ракети-носія відповідає україно-російська міжнародна космічна компанія «Космотрас».
XS
SM
MD
LG