Доступність посилання

ТОП новини

За комуністичних часів селище Україна в центральній Польщі пережило занепад. Тепер йому допоможе Євросоюз


Єва Поштар Варшава, 23 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Селище Україна розташоване у географічному центрі Польщі, за 20 кілометрів від міста Лодзя. Занепад України в комуністичні часи відбувався насамперед через те, що вся молодь їхала на роботу до індустріального центру, що розвивався в місті Лодзі. А вже тепер, за сприяння Євросоюзу, селище Україна має шанс відродитись.

У самому центрі Польщі — Україна, село Україна. Село два роки в Євросоюзі. Коли приєднається до нього Наддніпрянська Україна?
(wiki.pl)
Неподалік проходить європейський транспортний автошлях А-2, що з''єднує західний і східний кордони Польщі. Це привертає інвестиції не лише до міста Лодзя, але і на її околиці. До того ж, коментатори вказують, що після двох років членства у Євросоюзі поляки розбагатіли і вже не хочуть жити в багатоповерхових міських комуналках. Також діти вихідців із села Україна воліють нині жити в особняках в сільській місцевості, яка стає приміським районом Лодзі.

Про перспективи селища Україна Радіо Свобода розповіла голова місцевої сільради Станіслава Салята: «В архітектурних планах передбачено, що навколишня територія призначена під забудову особняками. Тому протягом найближчих років все тут буде змінене. Від старої України практично нічого не залишиться».

Звідки ж з’явилося селище Україна посередині Польщі?

Жителі цієї місцевості не забувають про історичне минуле села, якому доля призначила місце в самому центрі Польщі. Мешканка селища Україна Віеслава П''єтрас зазначила: «Одна легенда говорить, що ця земля лежала «на окраїнах володінь» графа Смоленського. За іншою легендою, граф Смоленський був дуже поганим паном. Він продавав своїх кріпаків в ясир у Туреччину. Потім гостював в Україні – на Поділлі та Волині. Там пропивав усі гроші, що отримував за ясир, повертався сюди пішки або його везли на возі».

За словами пані П''єтрас, правдивість легенди підтверджує той факт, що поруч із селищем Україна розташовані села Поділля і Волинь. Pадіо Свобода поцікавилось, хто живе в польській Україні? Невже українці?

Віеслава П''єтрас: (сміється)

Р.С.: Українці?

В.П.: Ну, напевно так само, як ті на сході.

Р.С.: Українці живуть в селі Україна?

В.П.: А як може бути інакше?


А вже інша мешканка селища Україна, пані Мажена Яблонська, відповіла: «Ні! Ми тут усі поляки».

Як бачимо, маємо справу з типово українським розходженням поглядів. Тільки в одному сумнівів нема: польська Україна вже в межах Євросоюзу. Жителі селища сказали Радіо Свобода, що, може, незабаром до їхньої «малої» України приєднається та велика, із-над Дніпра.

Матеріали до теми:

• Камо грядеши, Європейський Союзе??? • У приєднанні країн Балтії до ЄС важливе значення відіграла балтійська діаспора • ЄC готується до святкування свого Дня народження • У 50-річчя Римської угоди громадяни Великої Британії залишаються найскептичнішими щодо європейської інтеграції. • У Польщі відзначають 50-річчя ЄС і дискутують про майбутнє Європи. • Польських євродепутатів у Європарламенті об’єднує ідея входження України до ЄС. • У дні святкування 50-річчя Римської угоди часто згадують Україну. • Камо грядеш, Європо?
XS
SM
MD
LG