Доступність посилання

ТОП новини

Недитячі справи: завідувачку дитсадочку судять за хабар


Ярослав Гребенюк Луганськ, 25 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Як каже завідувачка дитячим садком, вона спершу подумала, що долари на її столі – розіграш, жарт. Потім, коли вона зрозуміла, що іноземні гроші – справжні, вона налякалась і кинулась до телефону, щоб дзвонити своєму дільничному інспектору. Але їй завадили: у дверях з’явились люди з управління з боротьби із організованою злочинністю.

Тетяна Санченко розповіла: «Там пишуть, що їх було двоє, але насправді було багато людей, до десяти… Сказали: «збирайтеся». Куди? «Ви затримані». Розумієте, у той момент це був стан шоку. Тепер-то я розумію, що мав бути присутній адвокат. Але коли людина шокована, вона не думає, що говорить закон, що з ним роблять».

Дитячий садок №97 – один із небагатьох у своєму районі. За останні кілька років навкруги закрились 6 садків. Тетяна Санченко очолює заклад майже чверть століття, і вона змогла відстояти свій садок. Однак для батьків влаштувати дитину у групу є проблемою – бажаючих зазвичай більше за кількість місць.

У справі питань більше, ніж відповідей

Завідувачку звинувачують у тому, що вона вимагала хабара, аби записати дитину до групи.

Правозахисник з «Міжнародного комітету з захисту прав людини» Наталія Целовальниченко зазначила: «Питання: чому цією справою займався саме УБОЗ? Людині, яка несе хабар видається засіб для звукозапису, диктофон як мінімум, інакше як вони зможуть довести, що людина збиралась брати хабар? Тільки словами? А якщо на людину бажали звести наклеп? Існує презумпція невинності. Тут вона була грубо порушена».

Коментувати порушення у прокуратурі і в Луганському УБОЗі відмовились. Слідчий Юрій Померанцев, що веде цю справу, до якого звернулося Радіо Свобода сказав: «Всі мої коментарі – у обвинувальному висновку».

Винна без вироку?

Справа знаходиться у суді вже давно, але вироку немає. Колеги, друзі та близькі не вірять, що Тетяна Санченко може бути винною у хабарництві. Але ще до вироку суду, до міського управління освіти з міліції надійшов лист, у якому про завідуючу йшлося як про винну.

Судові засідання кілька разів переносилися. Від представників УБОЗу до Татяни Санченко, за її словами кілька разів зверталися з пропозицією «згорнути» справу. Савченко відмовилася. Вона впевнена, що не винна, і намагатиметься притягнути до суду правоохоронців, що, за її словами, сфабрикували проти неї кримінальну справу.
XS
SM
MD
LG